Öğretmen Diyarı

Demir, Boş Müdürlük Kadrolarına Düşük Puanlı Eğitim Bir Sen’liler Atandı

İzmir'de 2014 Ekim ayında yapılan müdür aramalarıyla ilgili skandallar devam ediyor.


Yaklaşık 2 bin öğretmenin katıldığı mülakatta yeterli puanı alanlar tercilerine göre okullarda görevlendirildi. İzmir'deki 700 tane okulun müdürünün değişmesinin yanında, atandıkları yeri beğenmeyen ya da görev değişikliği isteyen kişiler nedeniyle bazı okullar boşta kaldı.


İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, mevzuat gereği mülakatta en yüksek puan alan kişilerden bu okullara atama yapması gerekirken, Türk Eğitim Sen İzmir şube başkanı Merih Eyyup Demir'in iddiasına göre, boşta kalan okullara gizli olarak düşük puanlı Eğitim Bir Sen üyeleri okul müdür olarak atandılar.


Puanı Düşük Olmasına Rağmen Okul Müdürü Yapıldılar


Türk Eğitim Sen İzmir şube başkanı Merih Eyyup Demir, Milli Eğitim yetkililerinin açıkta kalan okul müdürlüklerine mülakat sonucuna göre yeni atamaların yapılmayacağını söylediklerini ancak puanı düşük olan bazı öğretmenleri gizlice okul müdürü yaptıklarını iddia etti.


Söyledikleri ile Yaptıkları Uymuyor


Milli Eğitim'in söylediği ile yaptığının birbirine uymadığını söyleyen Sendika şube başkanı Demir, konuyla ilgili olarak bir kaç defa BİMER'e başvurduklarını ve mülakat puanına göre atama yapılmadığı cevabını aldıklarını ancak, bundan önceki görüşmelerde kendilerine 12-13 tane okul müdürünün bu puana göre atandığını söylediklerini belirtti. 


Demir, "Hakkımızı yasal yollardan sonuna kadar arayacağız. Milli Eğitim, birçok arkadaşımızın hakkına giriyor. Puanı düşük, yandaş Sendika müdürleri göreve getirildi" diye konuştu.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol