Öğretmen Diyarı

Bunlar Ne Biçim Müdür?

Türk Eğitim-Sen Adana 1 nolu Şube'sinin Sitemize Gönderdiği Basın Açıklaması;

 

BUNLAR NASIL MÜDÜR?

 

Bilindiği üzere Zafer Bayramımızdan 15 gün önce Okul Müdürlerimiz SÖZDE İlçe Milli Eğitim Müdürleri tarafından puanlamaya tabi tutulmuşlardır. Yıllarını yöneticiliğe vermiş birçok Saygın Okul Müdürümüze maalesef 75 puan altı verilerek idarecilik görevleri gasp edilmiştir. Türk Eğitim-Sen olarak her ortamda, puanlamayı yapan kişilerin puanlama yapabilme ehliyet ve kabiliyetine sahip olmadıkları gibi kendi başlarına muhakeme ve idarecilik yapabilecek kişiliklere de sahip olmadıklarını dile getirdik. Bunun içindir ki bu puanların tarafımızca yok hükmünde olduğunu Kamuoyuna ilan ettik. Haklı gerekçemizi bilen sağduyu sahibi birçok kesimden destek aldık, almaya da devam ediyoruz. 

 

PEKİ, HAKLI MIYIZ?

Evet haklıyız. Neden mi? Bunun için sizlerle sadece bir örnek paylaşmak istiyoruz. Bugün 30 Ağustos: 6 Ağustos 1071’de Malazgirt’le başlayan Türk hâkimiyetinin bir kez daha perçinlendiği ve Anadolu’nun kadim ve ebedi Türk yurdu olduğunun tescil edildiği gündür bugün. Türk milletinin esir yaşamasını, Türk yurdunun düşman postalları altında çiğnenmesini sineye çekenlerin suratına tokat gibi çarptığı hürriyet manifestosudur bugün. Bu özel günümüzle ilgili Kurumlar resmi internet sitesinde, birçok kişi ise kendi sosyal paylaşım sayfalarında birçok ileti paylaşmıştır. Yine İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar; İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinde bayram mesajı yayınlamıştır.

 

Müdürlerimizin puanlama kriterlerinde bulunan ve puan verme hakkı İlçe Milli zEğitim Müdürlüğüne bırakılan:” Milli ve dini bayramların anlam ve önemine yönelik etkinliklerin yapılmasını sağlar.” Maddesine göre Okul Müdürlerimizi puanlayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin hem resmi internet sitesinde hem de kişisel sosyal paylaşım sitelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramıyla ilgili tek bir açıklamanın dahi olmaması sizce nasıl yorumlanmalıdır? 1935 yılının Mayıs ayından bu yana ULUSAL Bayramızmız olan 30 Ağustos tarihiyle ilgili bilgileri mi yoktur yoksa açıklama yapabilme ehliyet ve yetenekleri mi yoktur? Ama en önemli YOK: Böyle bir bayramda bile açıklama yapamayan SÖZDE İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin, Okul Müdürlerini puanlamaya HAKKI DA YOKTUR, HADDİ DE YOKTUR.

 

Bu yazıyı kaleme aldığım saat 16.50 Henüz gün bitmiş değil. Belki internet sitelerine ve sosyal paylaşım sayfalarına açıklama koyarlar da şaşırırım İnşallah. Şunun bilinmesini isterim ki bu gidiş iyi bir gidiş değildir. Dikkat edilmeden, umursamazca bir gidiştir. Ama giderken dikkat edeceksin geçtiğin kapılara, Dönüşte tekrar çalmak zorunda kalabilirsin.

 

Durdu Mehmet GİRGEÇ

Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Sekreteri

 

Anahtar Kelimeler:
Bunlar Ne Biçim Müdür?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim