Öğretmen Diyarı

\

Türk Eğitim-sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Bursa 2 nolu Şube Başkanı Selçuk TÜRKOĞLU hakkında dava açan Bursa Valisine sert çıktı.

Bursa Valisine sesleniyorum: Sen adalete inanıyorsan, haklı olduğunu düşünüyorsan, AKP İl Başkanını avukat olarak tutarak, onun arkasına sığınma! Kendine başka bir avukat tut. Sen Bursa Valisisin ama hakaretin ne anlama geldiğini dahi bilmiyorsun! Sen nasıl valisin? Selçuk Türkoğlu'nun söyledikleri suçsa, ben onun on mislini söylüyorum. Hadi beni de dava et!

Yaşananların hepimizi kaygılandırması gerektiğini söyleyen Koncuk, sözü Bursa Valisinin Bursa 2 No'lu Şube Başkanımız Selçuk Türkoğlu'na dava açmasına getirdi ve Bursa Valisi'ni eleştirdi. Koncuk şöyle konuştu: “Bunun ucu sadece medya kuruluşlarına dokunmuyor. Bu hukuksuzluğun ucu herkese dokunuyor. Bize de dokunuyor. Bir örnek vereyim. Bütün şube başkanlarımız gibi Bursa'da da 2 No'lu Şube Başkanımız Selçuk Türkoğlu okul yöneticilerinin görevden alınmasıyla ilgili bir açıklama yapıyor ve Vali'yi akılda kalır cümlelerle göreve davet ediyor. Bunun üzerine Vali dava açıyor. Valinin avukatı ise AKP İl Başkanı. Böyle bir düzen olur mu? Bursa Valisine sesleniyorum: Sen adalete inanıyorsan, haklı olduğunu düşünüyorsan, AKP İl Başkanını avukat olarak tutarak, onun arkasına sığınma! Kendine başka bir avukat tut. Sen Bursa Valisisin ama hakaretin  ne anlama geldiğini dahi bilmiyorsun! Sen nasıl Valisin? Selçuk Türkoğlu'nun söyledikleri suçsa, ben onun on mislini söylüyorum. Hadi beni de dava et! Bu nasıl bir Türkiye? İnsanların hakkı gasp edilirken Vali olduğunu hatırlamayacaksın ama sana görevini hatırlatan insanlara dava açacaksın. Peki görevlerinden alaşağı edilen bu yöneticiler hakarete uğramadılar mı? Mevzuatı bilmeyen insanlar, 20-25 yıldır okul müdürlüğü yapanlara ‘Ne yaptın da seni görevden aldılar?' diye sormayacaklar mı? Çevrelerinde kendilerine yanlış bakan gözler olmayacak mı? Bu hakaretleri dile getirmek bizim görevimiz. Şube başkanımız da bunu en net şekilde dile getirmiş. Buradan tüm şube başkanlarımıza sesleniyorum: İllerinizde Bursa Valisi hakkında basın açıklaması yapın ve Selçuk Türkoğlu'nun söylediği cümleleri aynen söyleyin.” 

Bir gün gelir, o kara kaplı defter açılır. Bunların hesabı hukuk yoluyla burunlarından fitil fitil getirilir. 

Koncuk sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul'da Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü bir şube müdürünün şifresini alıyor ve okul yöneticileri ile ilgili ona değerlendirme yaptırmıyor, kendisi değerlendirme yapıyor. Bu ilçe milli eğitim müdürü hakkında da suç duyurusunda bulunacağız ve idari soruşturma açılmasını isteyeceğiz. Her il ve ilçede her kademedeki yöneticinin yaptığı hukuksuzlukları, hak gasplarını, yandaş kayırmaları yakından takip ediyoruz. Haklarında işlem yapılması için hukuki süreci başlatıyoruz. Kimse bunlardan bir şey çıkmaz diye düşünmesin. Bunların hepsi kayda geçiyor. Bir gün gelir, o kara kaplı defter açılır. Bunların hesabı hukuk yoluyla burunlarından fitil fitil getirilir.”

 

kamuajans.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim