Öğretmen Diyarı

Bakanlıktan gelen cevap bilişim öğretmenlerini kızdıracak
Türk Eğitim-Sen; destekleme ve yetiştirme kurslarında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine de yer verilmesi hususunda, Milli Eğitim Bakanlığına yazılı başvuruda bulunmuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili talebe verdiği cevapta modülde yer alan dersler yıl içindeki inceleme raporları, derse devam durumları ve dersin uygulamadaki verimliliği gibi kriterler göz önüne alınarak Bakanlıkça belirlendiği modülde bulunmayan derslerden bu dönem içinde kurs açılmasının mümkün olmadığı, talebin bir sonraki dönemde destekleme ve yetiştirme kursları uygulama çalışmaları kapsamında değerlendirileceği bildirilmiştir.

Kısaca MEB Bilişim Öğretmenlerine bu kursları açtırmayacaktır. Hatta biraz daha ilersine gidersek Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının önümüzdeki aylarda kaldırılması bile gündeme gelebilir. Ders yükü fazlalığından şikayet eden MEB, müfredatı hafiflettiğinde bu kurslara da gerek kalmayacağı ortaya çıkmış olacaktır.

Diğer taraftan MEB'in FATİH Projesinin yürütülmesinde Bilişim Öğretmenleri ve BT Rehber Öğretmenlerinin katkısının oldukça büyük olduğunu hatırlatmakta fayda var...Kaynak: www.kamugundemi.com
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim