Öğretmen Diyarı

\

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, eşi özel sektörde çalışanlar için getirilen, "aynı yerde kesintisiz 3 yıl çalışma" şartının iptaline dair açtıkları davada yürütmeyi durdurma talebinin reddidildiğini bildirdi.
Memurların yer değiştirme suretiyle atamalarını düzenleyen çerçeve yönetmelikte bu yönde yer alan düzenleme sonrasında kamu kurumları da kendi yönetmeliklerini buna uygun şekilde düenlemeye başlamışlardı. Yakında çıkması beklenen Öğretmen Atama ve Yerdeğiştirme Yönetmelik taslağında da çerçeve yönetmeliğe uygun bir hükme yer verilmişti.
Koncuk kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Çerçeve yönetmelikle ilgili davamızda kötü haber. Danıştay 16. Daire YD talebimizi reddetti. Karar henüz bize ulaşmadı. İtiraz edeceğiz.
3 yıl kesintisiz sigorta mecburiyetinin, kabul edilebilecek bir tarafı yoktur.16. Dairenin kararı şaşırtıcıdır, vicdani ve gerçekçi değildir.
Kesintisiz sigorta şartına dava açmayarak Türk Eğitim Sen'i ve mağdurları yalnız bırakan, adına utanmadan hala sendika diyenleri de kınıyorum.
3 yıl kesintisiz şartı gibi ucube bir anlayışa, şayet tüm sendikalar dava açmış olsaydı, yargı üzerinde de bir baskı oluşturulabilirdi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu bu ucube Çerçeve Yönetmeliği kökten değiştirmeye davet ediyorum. Aksi takdirde kutsal aile sözünü dahi söylemesin” 

 

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim