Öğretmen Diyarı

Atanamayan Öğretmenler Platformu
 Atanmayan Öğretmenler Platformu Kocaeli Temsilciliği  sorunlarına çözüm arayışlarına devam ediyor. Sözleşmeli öğretmenlikten ücretli öğretmenliğe kadar yaşadıkları sorunu paylaşmak ve destek almak üzere Kocaeli Türk Eğitim-Sen Şube'nine gelen platform üyeleri sendika binasında Şube Başkanı Yaşar Şanlı'yı makamında ziyaret etti.
Atanmayan Öğretmenler Platformu Kocaeli Temsilciliği  İl Başkanı Sırma Karadaş ve Platform üyelerinin tarafından yapılan ziyaret ile atanamayan öğretmenlerin sorunları ve Milli Eğitim Bakanlığı'nca yıllar sonra tekrar gündemi meşgul eden ve MEB tarafından alım yapılacağı açıklanan ''sözleşmeli öğretmenlik'' üzerinde fikir alışverişi yapıldı. TES Koaceli 1 No'lu Şube başkanı  Başkanı Şanlı görüşmede atanamayan öğretmenlerin yanında olduklarını ve atamalarının yapılana kadar öğretmenler için her platformda mücadele etmeye devam edeceklerini açıkladı ve "Türk Eğitim-Sen olarak ücretli köleliğe izin vermeyeceğiz" dedi.

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER KANAYAN YARA'TES Kocaeli 1 No'lu Şube başkanı Şanlı konuşmasında:"Atanamayan öğretmenler bu ülkenin kanayan en önemli yaralarından biridir. Bizim için üniversitelerin eğitim fakültelerinden mezun olan tüm öğretmen adayları bizim için öğretmendir. Öğretmenlerimizin ait oldukları yer sınıfları ve okullarıdır. Son günlerde yeni Milli Eğitim Bakanı'mız yaptığı açıklamalarda ücretli öğretmenliği yeniden gündeme getirdi.Bizler geçmiş dönemde verdiğimiz sendikal mücadelelerle ücretli öğretmenliği tarihe gömmüştük. Ama görüyoruz ki bunu yeniden hortlatmak istiyorlar" ifadelerine yer verdi.
SÖZLEŞMELİ KÖLELİK'

"Biz buna sözleşmeli öğretmenli değil sözleşmeli kölelik diyoruz" diyen Şanlı, "Söleşmeli öğretmenliğin yeniden gelmesine kesinlikle müsade etmeyeceğiz. Atanamayan öğretmenlerimizin bu sorunları ile derhal ilgilenilmesini, Ağustos ayınd en az 30 bin atama yapılmasını istiyoruz. Biliyoruz Türkiye'nin her yerinde öğretmene ihtiyaç var. Ama bu ihtiyacın kadrolu bir şekilde karşılanması gerekmektedir. Sözleşmeli öğretmenliğe kesinlikle karşıyız" şeklinde konuştu.TEŞEKKÜR ETTİ

Atanamayan Öğretmenler Platformu Kocaeli İl Temsilcisi Sırma Karadaş Kocaeli Türk Eğitim-Sen Şube 1 No'lu Şube başkanı Başkanı Yaşar Şanlı'ya öğretmen atamaları konusunda kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ttikten sonra atanamayan öğretmenlerin sorunlarını içeren bir raporu da Şanlı'ya teslim ederek " Bizler Atanamayan Öğretmenler olarak Kocaeli'nde Türk Eğitim.-Sen'in bizlere gösterdiği destekten dolayı oldukça mutluyuz.Yaşar bey'in dediği gibi bizler sözleşmeli kölelik istemiyoruz. Bizler kadrolu olarak okullarımızda, sınıflarımızda öğrencilerimize ders vermek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim