Öğretmen Diyarı

AKADEMİSYENLERİN OY KULLANMA HAKLARINI ELLLERİNDEN ALMAK KABUL EDİLEMEZ
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Rektör atamalarına ilişkin alınan kararı eleştirdi. Koncuk, "Seçim şeklen de olsa akademisyenlere saygı göstergesiydi, bu saygı dahi çok görüldü" dedi.
15 Temmuz sonrası şu ana kadar, 10.044 kişinin ihraç edildiğini belirten Genel Başkan İsmail Koncuk, "Sebepleri net olarak ortaya koyulmadan, soruşturma ve savunma  hakkı olmaksızın ihraç vicdanlarda kabul görmez" dedi.
Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde;
"Rektörü zaten cumhurbaşkanı atıyordu diyebilirsiniz ancak akademisyenlerin oy kullanma hakkını tamamen ortadan kaldırmak kabul edilemez.
Mevcut sistemde 1 oy alan rektör olsa da, seçim şeklen de olsa akademisyenlere bir saygı göstergesiydi.Bu şeklen saygı dahi çok görülmüştür. 
Üniversiteler her geçen gün demokrasiden uzaklaşırken, bu yeni düzenleme ile artık demokratlığın semtinden dahi geçmeyeceklerdir.Yazık!
10.044 kişi daha ihraç oldu.Sebepleri net olarak ortaya koyulmadan, soruşturma ve savunma  hakkı olmaksızın ihraç vicdanlarda kabul görmez.
Türkiye 15 Temmuz alçak darbesi ile haklı, meşru bir savunma hakkına sahip iken, hukuksuz, toptancı uygulamalarla haksız duruma düşmektedir" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim