Öğretmen Diyarı

Adaylığı Eylül'de kalkacak öğretmenlerin özür mağduriyeti engellenmelidir

Adaylığı Eylül ayında kalkacak olanların mağduriyet durumlarının önüne geçilmelidir.

 Bilindiği gibi 17.04.2015 tarihinde yürürlüğe giren atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde adaylığı kaldırılmayan eğitimcilerin yer değiştirme isteği yapmaları imkansızdı.

Aynı maddede yer alan bir ayrıntıda ise; aile birliği mazereti ile engellilik haline bağlı olarak yer değiştirme işlemlerinin yaz tatili ile yarı yıl zamanlarında yapılacağı belirtildi.  

Ayrıca aday olan öğretmenlerin minimum 1 yıl çalışmış olması koşulu ile performanslarının başarılı olması gerekmektedir. Bakanlığın yapmış olduğu yazılı ile sözlü sınavlara girmeye hak kazanmış olacaklardır.

2014 senesinde Eylül ayı itibarıyle öğretmenliğe atanan aday öğretmenlerin adaylıkları 2015 senesinin Eylül ayında kaldırılacaktır. Aday öğretmenler 2015 senesinin yaz tatilinde yapılan aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği işlemlerine başvuru yapamayacaklardır.  

Türk Eğitim-Sen'in Bakanlığa göndermiş olduğu yazıda; mazerete bağlı olan yer değişikliklerine dair işlemler ve aday öğretmen süreçlerinin takvim belirlenirken bahsedilen durum göz önünde bulundurularak mağduriyetin önlenmesi istenmektedir. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim