Öğretmen Diyarı

Zuckerberg: “Facebook’a Beğenmeme Butonu Getiriyoruz!”

Popüler sosyal ağ platformu Facebook’a şimdi de “Beğenmeme/Unlike” butonu geliyor! Detaylar detaylar… Neredeyse her akıllı telefon modelinde yüklü olan Facebook uygulaması, büyük bir güncellemeye hazırlanıyor; Tabi masaüstü platformu da. Facebook kullanıcıları tarafından “aslında olması lazım, bence gerekli” yorumunun yapıldığı ve çoğu zaman da esprisi yapılan “Beğenmeme(unlike)” butonu,

Zuckerberg’in resmi hesabında yaptığı açıklamayla gerçeğe dönüştü. Şirket CEO’su Mark Zuckerberg, kendi hesabında yeni özelliği şu cümleleriyle müjdeledi: ''Kullanıcılarımız son birkaç yıldır bizlere bu konu hakkında isteklerini bildirmişlerdi. Çoğu Facebook kullanıcısı, zaten bu özelliği uzun süredir istiyor ve bekliyordu. Bugün de bizim ve kullanıcılarımız açısından önemli bir gün aslında.

Çünkü 'beğenmeme' butonu üzerine çalışmalarımız resmi olarak başladı. Yapacağımız yeni sistemde, tıpkı Reddit'te olduğu gibi işleyecek. Kullanıcılarımız istediği şeyleri yapmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Kullanıcılarımız duygularını, tepkilerini olabildiğince özgür şekilde ifade etmek istiyor. Her gönderi bazen onlar için iyi, hoş şeyler olmuyor. Bu sebeple beğenmemek de onların son derece hakkı.'' Zuckerberg’in bu duyurusunun ardından önümüzdeki ay yeni özellik kullanılabiliyor olacak. Artık hastanede çekilen –neden çekilir onu da anlamış değiliz- kötü bir durum anlatan fotoğrafı/durumu beğenmeyebileceğiz.

 

MİLLİYET

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol