Öğretmen Diyarı

WhatsApp\'tan bomba haber

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sık seyahat eden kullanıcılar için özel bir SIMkart sunuyor. İtalyan Zeromobile firmasının hazırladı WhatSim, sık sık yurt dışına seyahat edenlari yüklü telefon faturalarından kurtarıyor.

WhatsApp ile anlaşarak WhatSim'i hazırlayan Zeromobile, SIM kartı 10 euroya satıyor. 150 ülkede geçerli olan kartı satın alan WhatsApp kullanıcıları 1 yıl boyunca bu ülkelerde ücretsiz olarak mesajlaşabiliyor. Peki zaten WhatsApp ücretsiz değil miydi?

Hayır, WhatsApp, sizden yıllık 99 cent ücret talep ediyor, ancak burada asıl önemli olan, sizin WhatsApp kullanmak için devamlı bir internet bağlantısınaihtiyaç duymanız. Mobil veri paketiniz ya da en azından Wi-Fi bağlantınız olmalı.

Aksi halde WhatsApp'i kullanamıyorsunuz. Burada da devreye WhatSim giriyor WhatSim, 400'den fazla operatörle anlaşılarak WhatsApp için hazırlanan bir SIM kart. Telefonunuza taktığınızda, internet bağlantısına gereksinim duymadan WhatsApp kullanabiliyorsunuz.

Evet, yalnızca mesajlaşmayı ön plana alan kullanıcılar için düşünülen bir hizmet bu. Tabii mesajlarda her şeyi kullanamıyorsunuz. Mesela fotoğraf, video veya ses dosyası göndermek isterseniz, bunlar için krediler olacak ve ekstra ücret karşılığında krediler alabileceksiniz.Bu sistemin yakında ülkemizde de kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Ülkehaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim