Öğretmen Diyarı

WhatsApp’taki durum iletisi kocayı yaktı

 

 

Makine mühendisi Turgut Yılmaz telefonundaki‘WhatsApp’ uygulamasında durum iletisine “Suskız o…pu” yazınca boşanmak üzere olduğu eşi Seçil Büyük bu sözleri kendisi için yazdığınıiddia ederek dava açtı.

 

Makine mühendisi Turgut Yılmaz ile yine kendisi gibimühendis olan Seçil Büyük 2011 yılında evlendi. Çift 9 ay sonra boşanmaya karar verdi. Turgut Yılmaz, eşine boşanma davası açtı. Mahkeme Turgut Yılmazhakkında uzaklaştırma kararı verdi. Eşinin şikâyetleri üzerine sürekli karakola çağrılan Turgut Yılmazbasına “Kayınpederim savcı olduğu için polis beni sürekli rahatsız ediyor” açıklamasında bulundu. Uzaklaştırma kararı geçtiğimiz mayıs ayında kaldırıldı. Eylül ayında boşanma davalarının ilk duruşması görülecek olan çiftin aralarında bir dava daha açıldı.

 

Turgut Yılmaz telefonunda bulunan WhatsAppiletişim programındaki durum iletisine “Sus kız o…pu”yazınca eşi Seçil Büyük savcılığa suç duyurusunda bulundu. Büyük, dilekçesinde eşinin kendisine sürekli hakaret içeren sözler sarf ettiği ve evinin su sayacını söktüğü iddiasında bulundu.

 

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede telefonda yüklü bulunan programın, kişilerin anlık durumlarını rehberdeki diğer kişilere bildirmesine imkân tanıdığı, şüphelinin bu imkânı kullanarak şikâyetçiye yönelik olarak hakaret cümlelerini yazdığı belirtildi. Turgut Yılmaz hakkında 7.5 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.

 

‘ÜSTÜNE ALINDI’

 

Yılmaz’ın avukatı müvekkilinin bu konuda ifadesinin alınmadan dava açıldığını, durum iletisini karşı tarafın üstüne alındığını, su sayacının ise faturası ödenmediği gerekçesiyle İSKİ tarafından söküldüğünü belirtti. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol