Öğretmen Diyarı

Vekilden gençlere sosyal medya uyarısı!
 Milletvekili olmadan önce, yıllarca Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın avukatlığını yapan Meclis Adalet Komisyonu Üyesi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, sosyal medya konusunda uyarılarda bulundu. Özkaya, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve hükümet üyelerine hakaret ifadelerinin "kamu görevlisine hakaret" suçu oluşturduğunu ve şikayete gerek olmaksızın bunlarla ilgili soruşturma açılması gerektiğini vurguladı. "Şaka yapıp, gırgır geçtiğinizi düşündüğünüz ifadeler başınıza çok iş açabilir" diyen Özkaya gençlere seslendi:

4 YIL HAPİS İSTENEBİLİR

Sosyal medyada yazdığınız her söz, bütün toplumun huzurunda söylenmiş bir sözdür. Hakaret edilen Sayın Cumhurbaşkanımız ise karşılığı 2 yıldan 4 yıla kadar hapistir. Çocuklarımız, gençlerimiz bir anlık kızgınlıkları veya işi ciddiye almamaları dolayısıyla sözler söylemekte, yazılar yazmakta ve akabinde soruşturmalara muhatap olarak cezalar almaktadır.

Memuriyetlerine bile engel olabilir

Ali Özkaya, "Çocuklarımızın sosyal medyadaki yazıları nedeniyle aldıkları cezalar, ileride memuriyetlerine bile engel olabilmekte ve adli sicillerine işlenmektedir. Bu hususlar çocuklarımızı ömür boyu sıkıntıya sokabilir. Bu sebeple özellikle genç kardeşlerimizin sosyal medyadaki üsluplarına çok dikkat etmelerini tavsiye ediyorum" ifadesini kullandı.

Akşam

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim