Öğretmen Diyarı

SOSYAL MEDYA’NIN TATLI ACISI

Günümüzü artık internetsiz, akıllı telefonsuz, tabletsiz, bilgisayarsız geçiremez olduk.. Ben internet kullanımını seviyorum ama sınırını belirlediğimizde..

Bu kaçınılmaz durumun farkında olan yazılımcılar ve geliştiriciler de hayatımızı kolaylaştırmak için bir çok program ve uygulama üretmeye devam ediyorlar.. Bazıları hayatımızın tam ortasında iken bazıları da gerçekten hayatımızı kolaylaştırıyor. Aslında artık bizler bile bazı bazı bilinçsizce kullanıyoruz, interneti ve akıllı telefonları.. Bilinçsizce derken şundan bahsediyorum, kendimizi baya baya kaptırıyoruz. Çocuklarımızı ve gençleri tahmin etmek bile istemiyorum. Ancak olmadan da olmuyor. Özellikle de sosyal medya..

Artık güncel haberleri, Türkiye’de neler olup bitiyor, arkadaşlarımız ne yapmış ne etmiş, arkadaşlarımızla yakınlarımızla iletişimimizi dahi sosyal medya ile yapıyoruz.. Facebook, Twitter, İnstagram, Pinterest benim en sık kullandıklarım..

Ne kadar, artık Y kuşağında iletişim sıkıntıları olsa da, bilgisayar ve tv başında daha fazla vakit geçirseler de, bunu engellemek yine bizim elimizde.. Yüzyüze iletişim kurmayı onlara aşılamak için hiç bir zaman geç değil.. Söylemek istediğim şey ise sosyal medyayı da kullanalım tamam ancak sınırlarını belirleyerek kullanırsak, hem bizim hem de çevremiz için çok daha sağlam bağlar kurmamız yüksek olasılıklı olacaktır..

Birbirimizin kıymetini bilelim, uzaktan uzağa değil, dokunarak iletişim kuralım..


aklifaalkadin.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol