Öğretmen Diyarı

Sosyal Medya\'da En Çok Söylenen Yalanlar

Günümüzde en çok aktif olduğumuz alan sosyal medya. İlişkilerimizin büyük bir kısmını bu alanda yönetiyoruz. Peki ama ne kadar dürüst davranıyoruz? İşte sanal dünyada en çok söylediğimiz yalanlar

Erkekler sanal ortamda boyları hakkında daha fazla yalan söylüyor. Gerekçeleri de malum; kadınlar uzun boylu erkekleri seviyor!

 

·         Kadın ve erkek pek çok kişi kiloları konusunda dürüst davranmıyor. Direkt olarak sorulduğunda ise, ortalama cevaplar veriyor. Tıknaz, balıketi veya narin gibi…

 

·         Pek çok kişi farklı insanların fotoğraflarını kullanıyor. Pek çok insan karşısındakine güvenip, onunla buluşmaya karar verinceye kadar kendini göstermemeyi tercih ediyor ve bu nedenle başka insanların fotoğraflarını kullanıyor.

 

·          Kadınların yüzde 20’si yaşı konusunda yalan söylüyor. Aşağıya doğru yuvarlanan yaşlar söyleniyor. Ortalama 5 yıl oynuyor.

 

·         Erkekler gelirleri konusunda yukarıya doğru yuvarlayarak cevap vermeyi seviyor. Erkeklerin yüzde 35’i geliri konusunda biraz abartılı konuşuyor.

 

·         Pek çok erkek yaşam tarzı konusunda abartılı davranıyor. Gezdiği yerler ve hobileri alanında oldukça fiyakalı seçenekleri işaretleyerek, karşısındaki kadını etkilemeyi tercih ediyor.

 

·         Evli erkeklerin sıklıkla başvurduğu bir yöntem, ayrı yaşadıkları veya boşandıkları yalanı! Evli olduğunu dürüstçe söyleyen erkekler sadece yüzde 50’yi oluşturuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol