Öğretmen Diyarı

Sosyal Medya İlişkileri Nasıl Etkiliyor?

Sosyal medyanın ilişkiye yansımaları konusunda yapılan bir ankete göre, erkekler eşlerinin şifrelerini bilmek isterken, kadınlar da eşlerinin çok fazla kadın arkadaş edinmelerinden rahatsızlık duyuyor. İşte, anketin diğer çarpıcı sonuçları…

Sosyal medya kullanımı tüm dünyada olduğu gibi

 

Türkiye’de de giderek daha fazla kullanıcıyı peşinden sürüklerken, yeni davranış kalıpları da oluşturuyor. “Sosyal paylaşım siteleri ilişkiniz üzerinde ne kadar etkili?” sorusu kadınların kıskanç, erkeklerin meraklı olduğunu ortaya koydu.

Erkeklerin yüzde 17’si eşlerinin ya da sevgililerinin şifrelerinden haberdar olmak istediğini, kadınların yüzde 28’i ise karşı cinsteki arkadaşlıklara çok sıcak bakmadıklarını belirtti. Kadınlar, sosyal paylaşım sitelerinde eş ya da sevgililerinin kadın arkadaş sayısının erkeklerden fazla olmasından rahatsız olacaklarını dile getirdi.

Yaş aralığı 18-45 olan 1576 kadın ve erkeğin katılımı ile gerçekleşen anketin sonuçlarına göre; kadınlar ve erkekler sosyal paylaşım sitelerinin

ilişkileri üzerinde herhangi bir olumsuz etki oluşturmadığını söyledi. Kadınların yüzde 35’i ve erkeklerin yüzde 50’si eşlerinin veya sevgililerinin sosyal paylaşım sitelerinde gezinmelerinin onları ilgilendirmediğini, önemli olanın güven olduğunu belirtti.

Kadın ve erkeklerin eşlerinin interneti kullanmalarında ilişkileri adına sakınca görmese de eş ya da sevgililerinin hesaplarıyla ilgili bilgi sahibi olmayı doğru bulduğunu dile getirdi.


kadinlarinadresi.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim