Öğretmen Diyarı

Öyle bir twett attı ki, okuyanlar gözlerine inanamadı !

\"\"

 

Atatürk karşıtı konuşmalarıyla bütün tepkiyi üzerinde toplayan Esra Elönü kimdir? Hayatı, kısa biyografisi burada sizlerle;

Esra Elönü Haber7 sitesinde Feride’nin Günlüğü köşesinde yazılar yazan bir yazardır. Daha çok Atatürk karşıtı, Türk’lük karşıtı söylemleriyle dikkat çeken Esra Elönü BDP’li Kadınlardan Ana Olmaz yazısıyla da BDP’li vekillerin tepkisini üzerine toplamıştı. Bu yazıyı da sayfamızın devamında sizlerle paylaşacağız;
Esra Elönü’nün yazdığı son yazısı “Atatürk cip tamponuna neden imza atar 2″ başlıklı yazıyı sizlere sunuyoruz.
Atatürk bir pop star değil, Atatürk cip markası değil. Lakin Atatürkçülük, iğreti etli, butlu marka haline getirildi.
Garip çok garip.. Yahu başörtülüyüm diye Atatürk sevgisiyle sınanmak zorunda mıyım?
Çocukluğumuzdan beri satır arası milli bayram balonu ucurup her fırsatta o olmasaydı sen burda oturamazdın, o olmasaydı sen bulmaca çözemezdin, o olmasaydı ….
Yani bunu çocukken külahıma güzel paketleyip koyabiliyordum lakin şu yaşımda ” O Olmasaydı sen burada oturamazdın” gibi naneli mizah cümleleri duyunca yaşarıyorum.
Benzine zam geldi yetiş Ya Ali Yetiş Ya Muhammed!
Kamyon arkasına yazılan ” Hatasız Dallama” yazısı cip tamponundaki Atatürk imzasından daha estetik duruyor!
Bundan bir yıl önce önce “Atatürkçülerin Atatürk’ünden nefret ettiğimi” yazmıştım. Niye? Çünkü sıkılmışım “tampon Atatürkçüler”inden, sıkılmışım modifiye cumhuriyetçilerin araba arkalarında egzoz dumanı arasında mangallık lider taşıyormuşcasına püfür püfür Atacılık taslamalarından.
Ciplerinin arkasına ” Muhammed” yazdıran bedevi rallicilerin salavat hızında cennet radarına takılırcasına, riyakar turlarından nefret ettiğim gibi, araba arkasına Kemal Atatürk imzasını çaktırıp, laikliği bagaja attıran bilmem kaç beygirlik ciplerinin ağırlığı kadar atacı olduğunu şerit şerit gözümüze sokan piknikçi cumhuriyetçilerden de nefret ediyorum!
Atatürk bir pop star değil, Atatürk cip markası değil. Lakin Atatürkçülük, iğreti etli, butlu marka haline getirildi. Çakmak alıyorum üzerinde çakmaklara gaz ayağına düşürülmüş Ata resmi, bardak alıyorum su içene Ata bile dokunmazcı, bir Atatürk Portresi alıyorum demeyeyim görür görmez bırakıyorum, almayanı dövüyorlar cinsinden satıcı ters açıdan bakıyor umurumda değil!
Şimdi dudaklarınızı yiyip küfürleri tampondan attırmaya başladınız bunu seziyorum! Bardak üstünde Kabe resmi görsem de, üzerinde veda hutbesi yazan çakmak da görsem almam!
“Damalı Mücahide” değilim ki ilkesini dama yapıp caka satıcı tezgahtarların kölesi olayım! Atatürk’ün tanınma problemi mi var ki cip arkasına imzasını atıp tamponu sıyıran reklam mankeni gibi seyir halinde vıcık vıcık zihniyetçilik taslıyorsunuz.
‘Atafobik’ değilim merak etmeyin sadece kutsal bildiğinizi araba kıçına yazdırınca daha fazla Atatürkçü olmuyorsunuz bunu söylüyorum. Sizi görünce belediye tombalasından kazanılmış imalat hatalı aynı renk aynı ton gömlekleri giyip çekirdekten kafa tasçı adamların verdiği ailepozları aklıma geliyor!
Git bir tornacıya bugün “Atatürkçüyüm usta çak bir imza” de tornacı sana tamponuyla güler ya da güleni döverler orasını bilemem!
Esra Elönü – Haber 7
eelonu@mynet.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol