Öğretmen Diyarı

Mobil Facebook\'ta mesaja veda edin!

Facebook'un iOS ve Android platformları için sunduğu mobil uygulama çok yakında önemli bir güncellemeden geçecek. Bundan sonra bu uygulama üzerinden mesaj gönderip almak mümkün olmayacak.

ShiftDelete.Net'te yer alan habere göre, Facebook'ta mobil cihazınızla mesajlaşmak istiyorsanız, kısa bir süre sonra tek seçeneceğiniz Facebook Messenger olacak. Sosyal medya devi, iOS ve Android uygulamalarından mesajlaşma özelliğini yakın zamanda kaldırmayı planladığını açıkladı. Facebook'un "kullanıcılardan tepki almak için verdiği" kararlardan bir yenisi olarak görebileceğimiz bu yenilik bizzat şirket yetkilileri tarafından doğrulandı:

"Mobil olarak mesaj alıp göndermek isteyenler, Messenger uygulamasını yüklemek zorunda."

Messenger uygulaması, Facebook'un mobil uygulamasından daha iyi bir anlık sohbet arayüzü sunuyor. Buna karşın bu uygulama için farklı ayarlamalar ve farklı bir arayüz kullanılıyor. Bu da tek bir kullanıcı deneyimi için iki adımlı bir uğraş anlamına geliyor. Avrupa'da şimdiden bazı kullanıcıların görmeye başladığı güncelleme, yakın zamanda kademeli olarak tüm kullanıcılara uygulanacak.

Anahtar Kelimeler:
FACEBOOKMesaj

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim