Öğretmen Diyarı

Kızlarını dövenlere Facebook\'tan takip

İngiliz öğrenci Amy Maddison’ın ailesi kızlarının uğradığı saldırının ardından sorumluların bulunması için bir  Facebook sayfası açtı. Bu yolla saldırganları tanıyan birilerine ulaşmayı ve bu kişilerin kimliklerini saptayabilmeyi hedefleyen aile, henüz umduğunu bulamadı.

 

16 yaşındaki Amy Maddison, okuldan evine dönerken bir grup saldırganın hedefi oldu.

 

Genç kıza saldıran ve ağır yaralanmasına sebep olan kişiler yakalanamadı. Bunun üzerine harekete geçen Maddison’ın ailesi, saldırganlarının bulunması için farklı bir yol izlemeye karar verdi.

 

Okuldan eve dönerken saldırıya uğrayan İngiliz öğrencinin ailesi, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta bir sayfa kurdu ve kızlarının saldırının izlerini taşıyan yüzünün fotoğraflarını burada paylaşarak saldırganları tanıyan kişilerden bilgi vermelerini istedi.

 

Genç kızın saldırıya uğradıktan sonraki durumunu gözler önüne seren fotoğraflarıyla beraber saldırganların yakalanması çağrısında bulunulması sosyal medyada büyük destek gördü.

 

Mesajın daha fazla kişiye ulşaması için yüzlerce kişinin paylaştığı iletinin ardından saldırı ülke gündeminde de yer buldu.

 

16 yaşındaki Amy Maddison’ın bir grup saldırganın hedefi olmasını ardından yerel polis soruşturma başlatmıştı. Polisin ve ailenin çalışmalarına rağmen henüz saldırganların eşgali belirlenemedi.

 

acunn.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol