Öğretmen Diyarı

İşte tek cümlelik şart..

Barcelona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde (MWC) konuşan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, işe alım sürecindeki sırrını açıkladı.


Bir milyarın üzerinde aktif kullanıcısı bulunan Facebook'ta işe girmek sandığınızdan daha kolay olabilir. İşe alım sürecinde sadece bir tane kriteri olduğunu açıklayan ABD merkezli sosyal medya devi Facebook'un 30 yaşındaki kurucu CEO'su Mark Zuckerberg, katıldığı toplantıda bu sorunun cevabını verdi. Zuckerberg, bir kişiyi iyi bir patron olup olmayacağını dikkate alarak işe aldığını belirtti.

İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde (MWC) konuşan Zuckerberg,  "Eğer o kişi benim patronum olabilecek kapasitede biriyse onu işe alırım" ifadelerini kullandı.

2004 yılında ABD'nin Boston eyaletinde bulunan Harvard Üniversitesi'nde kurulan Facebook, ilk etapta sadece ABD'deki belli başlı üniversitelerde okuyan öğrencileri üye olarak kabul ediyordu. FACEBOOK YÜZÜNDEN OKULDAN ATILMIŞTI Kısa sürede bu politikasından vazgeçen Facebook'un  kurucusu, Harvard Üniversitesi'nin gizli tuttuğu öğrenci bilgilerini izinsiz kullandığı gerekçesiyle okuldan atılmıştı.

 

piramithaber.com


Anahtar Kelimeler:
işte tek cümlelik şart

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol