Öğretmen Diyarı

Hangi ülkede facebook’a günde kaç kişi giriyor ?

68 sayfalık raporda, Facebook’un Avrupa ve bir takım Ortada Doğu ülkelerindeki büyümesine odaklanılıyor. ‘Facebook: The Annual’ adlı raporda, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, İsrail ve Ülkemiz ele alınıyor.


Raporda, Facebook’un reklam gelirlerinin hemen hemen yarısını (%49) mobilden ele geçirdiği ve bütün etkin üyeler arasından yüzde 74′ünün, Facebook’a mobil cihazlardan ulaştığı bildiriliyor.


Facebook’un ülkelere yönelik istatistikleri şu şekilde:


Almanya: 81,1 milyonluk nüfusun 19 milyonu altını çizen Facebook’a giriyor; maaş etkin kullanıcı sayısı ise 25 milyon. Mobilde ise sırasıyla 13 milyon gündelik ve 18 milyon maaş etkin kullanıcı var.


İspanya:47 milyon bireyin içinde bulunduğu İspanya’da altını çizen 12 milyon kişi Facebook’a giriyor. Maaş etkin kullanıcısı sayısı ise 18 milyon.


Fransa: 65,9 milyonluk nüfusun 18 milyonu altını çizen Facebook’a giriyor; maaş etkin kullanıcı sayısı ise 26 milyon. Mobilde ise sırasıyla 11 milyon gündelik ve 17 milyon maaş etkin kullanıcı var.


İtalya: 61,4 milyonluk nüfusun 17 milyonu altını çizen Facebook’a giriyor; maaş etkin kullanıcı sayısı ise 23 milyon. Mobilde ise sırasıyla 10 ve 16 milyon.


İsrail: Raporda bulunan en düşük nüfuslu ülke meydana gelen İsrail’de 7,7 milyon birey yaşıyor ve bunların 2,7 milyonu altını çizen Facebook’a giriyor. Gündelik etkin mobil kullanıcıların sayısı ise sadece 2 milyon.


Raporun en uyarı cazip ülkelerinden meydana gelen Ülkemiz, gündelik kullanıcı sayısıyla öbür ülkeleri geride bırakıyor. İnternet kullanıcı sayısı 37 milyon dolaylarında meydana gelen Türkiye’de altını çizen 19 milyon kişi Facebook’a giriyor. Maaş etkin kullanıcı sayısı ise 33 milyon. Başka Bir Deyişle, Facebook her ay Türkiye’deki web kullanıcılarının yüzde 90′ına ev sahipliği inşa ediyor.


Facebook’u en bir sürü kullanan ülke meydana gelen Türkiye’nin gündelik mobil istatistikleri ise diğerlerinden çeşitli olarak bir sürü düşük. Facebook’a altını çizen zeki cihazlarından giriş yapan kullanıcıların sayısı 9,5 milyon. Maaş etkin kullanıcılarda ise bu sayı 20 milyona çıkıyor.


Büyük fotoğrafta, Ülkemiz ve Almanya raporda bulunan ülkeler içinde en bir sürü gündelik etkin kullanıcıya sahipler. Maaş etkin kullanıcı sayısında ise Ülkemiz 2. sırada. Ülkemiz, mobil maaş etkin kullanıcı sayısında önce sıradayken, gündelik mobil kullanıcı kapsamında Almanya, Fransa ve İtalya’nın sonrasında dördüncü sırada.

 

teknolojinews.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim