Öğretmen Diyarı

Halkımızın Sosyal Medyayla İmtihanı

Televizyonda dizi izlerken alt yazı olarak Twitter hashtag'ının reklamı yapılıyor. Sevilen bir diziyse eğer birden bu hashtag dünya çapında en çok konuşulan konuların arasına giriyor. Böylece, bedavadan dizinin tanıtımı, reklamı yapılıyor.

Karşıt görüşlü kullanıcılar twitler atarak Trend Topic savaşları yapıyor. Twitter'da başlayan savaşlar online sözlüklere sıçrıyor. Herkes taraftarlarını kavgaya çağırıyor. Çok takipçisi olanların bir el işaretiyle sosyal linçler başlıyor.

Konu belki de malumunuz. Son bir haftadır Cihat Akbel ve sevenleri ile Aylin Aslım ve sevenleri arasında yargıya intikal edecek kadar sert tartışmalar yaşandı. Kim haklı, kim haksız bu konuda laflar edecek değilim.

Ben Sosyal Medya'nın gücünden bahsetmek istiyorum. Hilal Cebeci, unutulmuş bir şarkıcıyken birden ülkenin gündemine oturuyor. Televizyonlara çıkıyor vs.

Doğuş, Twitter'a bir fotoğraf koyuyor ortalık yıkılıyor. Sonra Survivor adası vs.

Bu önemli mecrayı şirketlerimiz, yayıncılarımız, kobilerimiz ne yazık ki verimli kullanamıyor. Oysa küçük hediyeler dağıtsalar, güzel kampanyalar yürütseler Sosyal Medya onlar için bulunmaz nimet. Üstelik attığınız taş ile ürküttüğünüz kurbağa sayısı arasında dünyanın farkı var. Küçücük çabalarla binlerce kişiye ulaşmak mümkün.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim