Öğretmen Diyarı

Facebook\'un Yeni Eklentisi Her Şeyi Saklıyor!

Facebook her anımızda yer almaya devam ediyor. Facebook kullanıcılarının Facebook'ta daha fazla vakit geçirmesini sağlayacak yeni eklentilerle geliyor. Özellikle Facebook mobil kullanıcılarının vakit ayıramadığı paylaşım ve linkleri daha sonra okuması için Facebook Save (Sakla) butonu getiriyor. Facebook 'Sakla' Butonu ne işe yarıyor? Facebook kullanıcıları butonla ilgili nasıl tepkiler verdi? Haberin ayrıntıları milliyet.com.tr'de (Facebook Saklıyor)

 

Facebook artık hayatımızın her türlü alanında yer almaya devam ediyor. Yapılan araştırmaların sonuçlarına göre her gün minimum 1 saatimizi harcadığımız Facebook, yeni eklenecek özellikleri ile bu süreyi uzatmayı planlıyor.
 
Fakat mobil kullanıcıların çoğu artık Facebook’a zaman harcayamıyor. Zaman harcayamıyor dan kasıt bir link, bir paylaşım görüyor fakat gündelik koşuşturmada bu linke tıklayıp bakamıyor. Facebook’ta yapılan paylaşımların ulaştığı kişi sayısı çoğaldıkça, linklere erişen insan sayısının düşmesi, Facebook’u başka arayışlara girmeye zorladı.
 
Facebook’un dün duyurduğu “sakla” özelliği bir diğer adı “save” olan bu özellik ile bu sorunun önüne geçmesi planlanıyor. Kullanıcılar, görüp beğendikleri fakat vakit ayıramadıkları linkleri “sakla” bölümüne ekleyerek daha sonra bakmak için kendilerine saklayabilecekler.
 
Facebook’un “sakla” bölümünde sadece linkler değil, aynı zamanda arkadaşlarınızın bulunduğu yerler (paylaştığı yerler), müzikler, filmler ve TV şovları gibi bir çok şey de sonradan zaman ayırıp bakabilmeniz için kayıt altına alınabilecek.
 
Bu özelliğin önümüzdeki birkaç gün içerisinde tüm kullanıcılara sunulacağı da duyuruldu.  Facebook artık  Pocket gibi sadece link kaydetmeye yarayan uygulamaların da rakibi olacak gibi gözüküyor. Bu özellik çok iyi düşünülmüş ancak bizi daha da dış dünyadan soyutlamaya başlayacak sanki.
milliyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim