Öğretmen Diyarı

Facebook'tan Yorumlar Üzerine 2 Yenilik

Facebook’tan Yorumlar Üzerine 2 Yenilik

 Kullanıcılar için interaktif özellikler yapmaya devam eden Facebook bu seferde en çok beğenilen yorumların göz önünde bulunması ve yorumlara cevap verme özelliğini test ettiğini açıkladı.

 

YouTube’da bulunan “En Çok Beğenilen Yorumları” hepimiz bilir, hepimiz severiz. Özellikle o komik yorumlar yok mu? Her neyse… İşte bu bölüme benzeyen bir yenilik gelen Facebook’ta yorumunuz çok beğeni alırsa mavi bir şekilde göz önünde bulunacak. Yani bir nevi yorum beğenileri bir işe yarayacak diyebiliriz. Çünkü bir yorum ne kadar yorum almışsa sadece o yoruma bakarak ve bir sürü yorumun içinde arayarak bulabiliyorduk. Şimdi işe yorumun işe yarar, kaliteli veya hoşuna gitmesi durumunda iş rahatlığıyla beğenebilirsiniz :)

facebook yeni yorum sistemi

Bir yeni özellikte yorumlara cevap yazabilme özelliği. “E zaten yazamıyor muyduk?” diyeceksiniz ki haklısınız. İşte Facebook bu cevapları (reply) artık o yorumun altında gizleyecek. Yani diyelim ki yorum 15 tane yanıt almış. O yorumun altında bulunan “15 yanıtı göster” butonuna basarak cevapları görebilirsiniz. Bu özellikle de Facebook, yorumlar arasındaki kalabalığı önlemek istemiş gibi.

Kişisel sayfalarda o kadar yararlı olmasa da marka veya şirket sayfalarında aşırı yararlı olacak gibi. Özellikle bir ürün hakkında iyi veya kötü yorumları görmeniz açısından işe yarar bir özellik. Ayrıca sayfa yöneticilerin cevaplarını daha kolay takip edebilirsiniz.

facebook yorum yanıtları

 

Bunların yanı sıra Facebook bildirim seslerini de test ettiğini belirtti. Bir bildirim veya arkadaşlık isteği geldiğinde sesle bildirim alacağımız bu özellik bir çok kullanıcı tarafından beğenilmese de Facebook’un bu özelliği açıp kapatabilir yapacağına inanıyoruz 


medyasef.comDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim