Öğretmen Diyarı

Facebook\'tan yeni özellik! Tek tuşla Facebook kolaylığı...

Facebook paylaşım ve yorumların düzenlenmesi özelliğini sonunda mobil platformuna da ekliyor. Öncelikli olarak Android uygulamasına gelecek olan bu güncelleme ile kullanıcılar yazım yanlışları yüzünden tüm içeriği silmek ve tüm beğeni ve yorumlarını kaybetmek zorunda kalmayacaklar.

Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar sayfalarında bir içerik yayınladıktan ya da paylaşımlara yorum yaptıktan sonra yazdıklarını düzenleyebilecekler. Web ve Android uygulamasını kapsayan bu özellik çok yakında iOS kullanıcılarının da hizmetine açılacak.


Mobilde küçük ekranlarda yazım yanlışları yapmak ya da otomatik tamamlama özelliği ile istenmeyen kelimeleri yazmak oldukça mümkün. Facebook, bu küçük hatalar yüzünden kullanıcıların tüm iletiyi silmesini ve böylelikle iletiye gelen beğeni ve yorumları kaybetmesini istemiyor. Zira bu özellikle birlikte kullanıcılar yazdıklarının tümünü silmek ve yeniden doğrusunu baştan yazmak yerine düzenle seçeneğini tıklayarak kısa yoldan paylaşımlarını düzeltebilecekler.

 

Samanyolu Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol