Öğretmen Diyarı

Facebook\'tan Tekirdağlılara Büyük Sürpriz!

Facebook Tüm Tekirdağlılara bir şok yaşattı.Face hesabında Tekirdağ yazanlar Face tarafından yapılan bir güncellemeyle şaşırıp kaldılar.İşte haberin ayrıntıları...


Dünya'nın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden olan ve Türkiye'de en popüler sosyal paylaşım sitesi olan Facebook'ta Tekirdağ ilinde yaşayanlar ile ilgili ilginç bir sabah geride kaldı.

Peki ne oldu da bu Facebook ve Tekirdağ haberleri en çok tıklanan haber oldu sabahtan bu yana. Facebook kullanıcılarının yaşadığı o ilginç detay ve değişim .

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri ile Büyükşehir statüsüne yükselen Tekirdağ’da Facebook kullanıcıları, büyük sürprizle karşılaştı. Facebook hesabında yaşadığı şehri Tekirdağ olarak belirten kullanıcıların bilgileri otomatik olarak değiştirildi.
’Yaşadığı şehir’ ve ’Memleketi’ bölümünde Tekirdağ yazan kullanıcıların hesapları güncellenerek, bilgiler, Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa olarak değiştirildi. Durum üzerine Tekirdağlı olan ve Tekirdağ’da yaşayan kullanıcılar Facebook’a göre ’Süleymanpaşa’lı oldu.
 
Yaşanan olay vatandaşlar tarafından tepkiye neden oldu. Hesabında Tekirdağ’ın, Süleymanpaşa olarak değiştirildiğini gören vatandaşların Mark Zuckerberg’e mektup yazarak, ibarenin düzeltilmesini istediği kaydedildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol