Öğretmen Diyarı

Facebook'ta Nefret Edilen Durumlar

Facebook'ta Artık Bunları Yapmayın

Sosyal ağlar denildiği zaman artık hayatın bir parçası olduğunu ve bu alanda lider olan Facebook hemen akla gelmektedir. Özellikle akıllı telefonların kullanımı artmasından sonra Sosyal Ağlar daha sık kullanılmaya başlandı. Fakat son zamanlarda bazı hareketler artık kullanıcılar tarafından sevilmemektedir.

Mysubh.com ekibi olarak Facebook üzerinden arkadaşlarınızı sizden bıktıracak yapmamanız gereken bazı hareketleri listeledik.

İlk olarak artık herşeyi paylaşmaktan vazgeçin. Çünkü paylaştığınız şeyler artık arkadaşlarınızın canını sıkmaktadır. Her gördüğünüz şeyi paylaşarak popüler olma düşüncesini unutabilirsiniz.

İmalı söyler ve bıkkın sözler ile durumlar paylaşmaktan vazgeçin artık. 300 kişi'lik bir arkadaş listenizde sizin bıkkın durumunuz ile ilgilinen sadece 2-3 kişi olduğunu unutmayınız :)

İsim Değişikliği yapma modası artık bitti. Özellikle siyasi ve ideoloji içerikli konuları isminiz ile değişmeyi bırakmanızı tavsiye ederiz. Bu moda en ismimizn başına T.C koyarak son bulduk. Bizde yaptık, modası bitti işte :)

Soru sorma işinden vazgeçin artık. Aynı soruyu Google Amcaya sorsanız zaten size cevabını verecek. Sırf muhabbet olsun diye duvarınızda sorular sormayı bırakın. İnsanların gözünde değeriniz gidiyor bilin :)

Kesinlikle çok aptalca bir hareket olan başkasının ilişki durumunu gösterme isteğinden artık vazgeçin. Sizene başkasının ilişki durumu. En yakın insanları bile etrafınızdan uzaklaştıracak bir harettir bu

Candy Crush demek istemiyoruz ama artık arkaaşlarınıza şu oyun istekleri gödnermeyi bırakın işte. Bir çok kişi aslında sizi engelliyor farkında bile olmuyorsunuz.

Mysubh.com olarak uslubümüz bu konuda biraz farklı oldu :)

Yazan: Burcu PAK | Mysubh.com editörü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol