Öğretmen Diyarı

Facebook\'ta isminin başına TC koyanlar tehlikeyle karşı karşıya!

Facebook, gerçek adı ve soyadını kullanmadığını saptadığı kullanıcıların hesaplarını aniden kapatıyor.Facebook kullanıcıları bugünlerde oldukça dertli. Nedeni ise Facebook'un soyadını veya orijinal adını kullanmadığını saptadığı kullanıcılarının hesaplarını herhangi bir uyarı vermeden engellemesi.

 

Facebook'ta isminin başına TC koyanlar da kapatılma riskiyle karşı karşıya

 

Facebook orjinal olmayan hesaplar hiç bir uyarı verilmeden kapatılacak. Facebook ekibinin "kimliğinizin doğruluğuna inandıktan sonra" hesabınızı geri vereceği açıklanıyor.

 

Bu durumda Facebook hesabınıza girmek istediğinizde karşınıza İngilizce olarak şu yazı çıkıyor:

 

"It looks like the name on your Facebook account may not be your authentic name. We ask everyone to use the name they go by in real life so friends know who they're connecting with."

 

"Facebook hesabınızdaki ismin gerçek adınız olmadığı anlaşılıyor. Arkadaşlarının kiminle iletişim kurduğunu anlaması için herkese gerçek hayattaki isimlerini kullanmasını öneriyoruz".

 

Bu yazı altında ise kimlik, sürücü belgesi veya pasaportunuzun fotoğrafını çekip yüklemeniz talep ediliyor ve Facebook ekibinin "kimliğinizin doğruluğuna inandıktan sonra" hesabınızı geri vereceği açıklanıyor.

 

İşlerini veya yurtdışıyla ilişkilerini Facebook üzerinden yürüten ve gerçek adını kullandığı halde örneğin soyadını kullanmak istemeyen kullanıcılar, hesaplarının engellenmesiyle birlikte oldukça zor durumda bırakılıyor.

 

GİZLİLİK KURALLARINA AYKIRI BİR TUTUM MU?

 

 

Üstelik "Facebook ekibi" gibi "genel" bir birimin kimlik gibi önemli bir belgeyi istemesi kişilik ve gizlilik haklarına aykırı bir tutum olarak görülüyor.

 

Facebook, kimlik bilgilerinizin güvende olduğunu açıklıyor olsa da şirketin bu düşüncesiz ve sert tutumuna karşı alternatif bir çözüm bulması kullanıcıların talepleri arasında.

 

Üstelik engellenen kullanıcı, kimliğinin fotoğrafını çekip yollasa bile uzun bir süre geri dönüş alamayabiliyor. Bu da önemli iletişim kanallarına Facebook hesabı üzerinden ulaşan kişileri oldukça zor durumda bırakıyor.

 

FACEBOOK HESABIM KAPATILDI NASIL AÇABİLİRİM?

 

Facebook hesabın açmanın bir yolunu da sunuyor. Eğer hesabınızın yanlışlıkla ya da gereksiz yere düşünüyorsanız aşağıdaki link sayende hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

 

 

Açılan linkte ki boşlukları tamamen doğru bir şekilde doldurulursa ve size belirtilen adımlar izlendiğinde hesabınız tekrar açılma ihtimali bulunuyor

 

kamuturk.net/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim