Öğretmen Diyarı

Facebook’ta Gelen Oyun Davetleri Nasıl Engellenir ?

Facebook’ ta Uygulama Engelleme

Öncelikli olarak uygulamayı engellemek için Facebook hesabınıza giriş yaparak işe başlayacağız. Ana sayfada açılan menülerden sağ üstte köşedeki ok tuşuna tıklayıp, gelen kısımdan “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz. Gelen pencerede sol üst menüde yer alan “Engelleme” kısmına tıkladığımızda karşımıza “Engellemeleri Yönet” başlığı altında en altta yer alan “Uygulamaları engelle” seçeneğinin karşısına size gönderilip te, rahatsız olduğunuz uygulamanın isimlerinin tek tek eklemeniz doğrultusunda ilerleyen zamanda size bir daha o uygulama hakkında davet gönderilmemesini sağlayabilirsiniz.

face-davet-engelle-01

Daha sonradan engelleme kaldırılmak istendiğinde ise engellenen uygulamanın hemen uygulamanın yanında yer alan “Engellemeyi Kaldır” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

face-davet-engelle-02

Facebook’ ta Gelen Davetleri Engelleme

Sadece gelen oyun davetleri değil, sürekli bildirim alanına arkadaşlarınızdan gelmiş olan davetlerden de rahatsızlık duyuyorsanız. Yine “Engellemeleri Yönet” başlığı altında yer alan “Uygulama davetlerini engelle” seçeneğinin karşısına sizi davetleri ile rahatsız eden arkadaşınızın adını buraya yazmanız sonucunda, artık engellediğiniz arkadaşınızdan uygulama davetleri almayacaksınız. Bu yapılan işlemden hiçbir şekilde arkadaşınızın haberi olmayacak. Tabi uygulama davetlerini engelle dediğiniz arkadaşınızın paylaştıklarından haberdar olacağınızı da son olarak belirtelim.

face-davet-engelle-03

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol