Öğretmen Diyarı

Facebook\'ta Fotoğraf Paylaşmadan Önce, Bir daha Düşünün !

Facebook hayata geçirdiği yeni uygulama ile kullanıcıların fotoğraf paylaşmadan önce tekrar tekrar düşünmesini sağlayacak!

Facebook hayata geçirdiği  yeni uygulama ile kullanıcıların fotoğraf paylaşmadan önce tekrar tekrar düşünmesini sağlayacak!

 

Facebook geliştirdiği yeni uygulamasıyla olay yaratmaya hazırlanıyor.

 

Facebook'un yapay gerçeklik laboratuvarından Yann LeCun, sarhoş mu, yoksa ayık mı olduğunuzu yüzünüzden anlayacak bir teknoloji üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

 

Geliştirilen çevrimiçi asistanın  Facebook kullanıcılarına daha sonra pişman olabilecekleri bir fotoğraf paylaşmaya çalıştıklarında, onlara iki kez düşünmelerini söyleyen bir uyarı göstereceği söyleniyor. LeCun, bu işlevle de yetinmeyip, Facebook'taki çevrimiçi deneyiminizi baştan aşağı yenileyecek bir yapay zeka üzerinde çalışıyor.

 

CHIP Online'ın haberine göre, "derin-öğrenme"yi temel alan yeni yapay zeka, insan beynindeki nöron ağlarının işlevlerini taklit ederek çevrimiçi işleri otomatik hale getirmeyi amaçlıyor. Wired'a konuşan LeCun, teknolojiyi şöyle anlatıyor: "Arkadaşlarınızla ve Facebook'taki içerikle olan etkileşiminize aracı olacak bir akıllı dijital asistan hayal edin."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol