Öğretmen Diyarı

Facebook’ta Bunu Yapan Yandı
 Facebook kullanıcıların en büyük şikayetlerinden biriside tık almak için görsel ve linkin birbiriyle çeliştiği haberler oluyor. Görsele bakıyorsunuz ve habere tıklıyorsunuz ikisi de çok farklı görünüyor. İşte burada kullanıcıların şikayetlerine kulak veren Facebook bu konuyla ilgili bir algoritma geliştireceklerini açıklamış durumda.

Bir Facebook yetkilisinin konu ile ilgili verdiği bilgilere göre ise, kullanıcıların haber akışı’nda sırf ilgilerini çekmek adına yapılan gönderilere tıkladıktan sonra çöp içerik olduğunu gördükten kısa bir süre içinde çıkmasına bundan sonra izin vermeyecekleri bir sistem geliştireceklerini belirttiler. Bundan sonra artık kullanıcı gönderiye tıkladıktan hemen sonra sayfadan çıkıyorsa eğer, yapılan paylaşım haber akışı’nda olabildiğince gösterilmeyecek ve bunu başka kullanıcılar artık görmeyecek. Yani Facebook, kullanıcılarının bu şekilde zamanının çalınmasına neden olan gönderileri tespit ederek ciddi yaptırımlarda bulunacak gibi görünüyor.
Ayrıca konudaki makalenin uzunluğuna filan asla bakılmayacak eğer bir aldatma ve tık almak için görünüyorsa derhal müdahale edilecek bu vesile ile artık saçma sapan haber yayını yapan sayfalara daha az rastlayacağız.

tecnomedya.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim