Öğretmen Diyarı

Facebook'da Yeni Dönemde Neler Olacak?

Söz konusu özellik henüz test aşamasında olduğu için sadece Amerika’nın California bölgesinde ve İngiltere’deki iPhone kullanıcıları tarafından test edilebilecek. Özelliğin tam olarak ne zaman genel kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor. Test süreci bittikten sonra masaüstünde ve Android platformlarında da kullanılabilir hale gelecek.

 Facebook bu yeni özelliğin, kullanıcıların Facebook profil deneyimini artıracağını ve kendilerini daha iyi ifade etmesini kolaylaştıracağını söyledi. Bir örnek olarak bu özelliğin ünlü Harry Potter filmindeki hareketli gazetelere benzetebiliriz. Teknoloji dünyasından ise Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerindeki “Live Photos” yani Canlı Fotoğraflar özelliği ile benzeştiğini söylemek mümkün. Tam olarak nasıl bir görüntü elde edileceğini, aşağıdaki GIF dosyasından görebilirsiniz.

Yeni hareketli profil görselleri, Facebook’un ana akışında ve yorum yaptığınız gönderilerde sabit olarak görülecek. Görseller, sadece profil sayfası görüntülenirken hareketli olacak. Videolardaki ses ise sadece profil görseli tam ekranda görüntülenirken çalacak. Yani bu yeni özelliğin kullanıcıları rahatsız etme ihtimali önceden düşünülmüş diyebiliriz.

Söz konusu yeni hareketli profil videolarını çekmek için kullanıcılar akıllı telefonlarını kullanabilecek. Bunun haricinde bilgisayarınızda bulunan en fazla 7 saniyelik videoları kullanabileceksiniz.

 

egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim