Öğretmen Diyarı

Facebook neden yavaş? Facebook kapatıldı mı? Facebook'a giremiyorum!

 Facebook neden yavaş ve Facebook kapatıldı mı? Dün yaşanan terör olaylarının ardından akşam saatlerinden itibaren Facebook'a giriş yapmak isteyen kullanıcılar erişim sıkıntısıyla karşı karşıya geldiler. Özellikle girişlerde sorun yaşayan kullanıcılar daha sonra işlem yapmakta da zorlandılar. Terör olaylarının hemen ardından gerçekleşen olay sonucunda kullanıcılar Facebook neden yavaş ve Facebook kapatıldı mı diye sormaya başladılar.

İstanbul İstiklal Caddesi'ndeki canlı bomba saldırısının ardından Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerine erişimde sorun yaşanıyor. RTÜK'ten saldırıyla ilgili olarak gelen yasağın ardından Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım platformlarına da giriş şu an için normale dönmeye başladı.

Ankara'da TSK'yı hedef alan ve bombalı araçla gerçekleştirilen saldırı sonrasında ve son olarak 13 Mart'ta gerçekleşen bombalı saldırı sonrasında da sosyal medya kapatılmış ve çok geç saatlerde tekrar erişim mümkün olmuştu.

Geçtiğimiz Ekim ayında meydana gelen Ankara'daki terör saldırısının ardından söz konusu kısıtlamalarla ilgili açıklama yapan Alternatif Bilişim Derneği Üyesi Barış Büyükakyol ise Türkiye'de Twitter ve Facebook gibi her internet sitesinin kullandığı bir bant genişliği olduğunu belirterek, “Bu bant genişliği birkaç tuşluk işlemle daraltılabilir. Bunu daraltırsanız, geçebilecek veri hacmi düşerek site yavaşlar. Buradaki daraltmaya da 'throttling' işlemi denir. Yani Twitter'ın kendi ana sunucusuna giden otoyolun şeritleri kapatılıyor. Yoldan hızlı gidilmiyor" demişti.

Facebook neden yavaş ve Facebook kapatıldı mı? Dün geceden beri kullanıcılar Facebook üzerinde herhangi bir işlem yaptıklarında uzun süre erişim sağlayamadılar. Özellikle sayfaların daha geç açılması ve girişlerde sorun yaşayan kullanıcılar Facebook'un kapatılıp kapatılmadığını merak etti. Peki Facebook neden yavaş ve Facebook kapatıldı mı?

Yeni Şafak

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
nuri 2 yıl önce

buney yav bu savaş ne zaman bitecek Allah yardım etsin

Avatar
buğrahan 2 yıl önce

efendiler mobillerde ve interneti a olan bilgisayarlarda faceye girmiyo sınırlı sadece internet cafelerde giriliyorbuda bizim hiç hoşumuza gitmiyor

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim