Öğretmen Diyarı

Facebook Messenger 500 milyona ulaştı

Son rakamlara göre dünya çapında 1.35 milyar kişi tarafından kullanılan sosyal ağ Facebook'un kullanımı zorunla hale getirilen mesajlaşma uygulaması Messenger ile ilgili rakamlar açıklandı. Facebok tarafından verilen bilgilere göre Messenger'ın aylık kullanıcı sayısı 500 milyona ulaştı.

 

Yine yapılan açıklamaya göre Facebook Messenger'dan bugüne kadar 1 milyarı aşkın mesaj gönderildi. Facebook Messenger Nisan ayından bu yana mobil cihazlarda yüklenmesi zorunlu bir uygulama oldu. Nisan ayında uygulamanın aylık aktif kullanıcı sayısı 200 milyondu.

2011 yılında kulanıma sunulan Messenger, mobil uygulamalar üzerinden zorunlu olarak kullanılıyor. Facebook'un mobil cihaz uygulamalarında mesajları görebilmek için mutlaka ayrı bir uygulama olan Facebook Messenger'ı indirmek gerekiyor.

Kullanıcıların tepkisi olmuştu

Facebook tarafından zorunluluk olarak sunulan Messenger'a karşı kullanıcılar tepki vermişti. Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde açıklama yapan firmanın CEO'su Mark Zuckerberg, bu hamle için 'amaç mesajlaşmayı kolaylaştırmak' ifadesini kullanmıştı.

WhatsApp da var

Facebook Messenger bu başarıyı elde ederken yine firmanın sahip olduğu anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın son kullanıcı sayısı ise 600 milyona ulaştı. Bu kullanıcı sayılarıyla Facebook anında mesajlaşma alanında rakipsiz firmalardan biri haline geliyor.

 
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim