Öğretmen Diyarı

Facebook gizlilik ayarları değişiyor

Dünyanın en popüler sosyal medya ağ sitelerinden biri olan Facebook, gizlilik ayarlarında yeniden değişikliğe gitmek üzere. Yeni  yapılacak olan düzenleme ile birlikte bir kaç hafta içerisinde Facebook içerisinde ki aramalarda artık herkes bulunabilir olabilecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre “Aramada beni kimler bulabilir?” özelliğininin kaldırıldığı ve Facebook içi aramalarda ise artık her kullanıcının aramalarda bulunabileceği belirtildi.

Bu özelliği kullanmayanların hayatında bir değişiklik olmayacak. Ancak site içi aramalarda görülmemeyi tercih edenlere de Facebook’tan bir mesaj gelecek. Mesajda özelliğin kaldırılması durumu ile ilgili bilgi verileceği söyleniyor.

Bunun yanı sıra, arama sonuçlarında görüntülenmeme seçeneği tamamen ayarlarda tamamen ortadan kalmayacak. Engellediğiniz kişiler sizin adınızı yazsa dahi arama sonuçlarından hesabınıza ulaşamayacaklardır.

Peki bu değişiklik ne anlama geliyor?

Yapılacak olan değişiklikte, fotoğraf gibi paylaşımlarınızın herkese açık olacağı anlamına gelmiyor değil. Değişen tek özellik Facebook içerisinde arama yapıldığında artık isminizin arama sonuçlarında çıkacağıdır. Daha önceki değişikliklerde arama sonuçlarında isminizin çıkmamasını gizlilik ayarlarından sağlayabiliyordunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol