Öğretmen Diyarı

Facebook Diyetini Denediniz Mi?

 

Uzmanlar, artık bunu bir hastalık olarak gördüklerini ve insanların bunları azaltması gerektiğini sıkça söylüyorlar. Öneri ise başta Facebook ve Twitter olmak üzere, bu ve buna benzer ağlardan uzaklaşmamız. Yani kısmen diyete girmemiz. Bunu defalarca denemiş olabilirsiniz fakat verdiğiniz ara, 3 ile 5 gün arasında oynamaktadır ne yazık ki.

 

Peki bu sosyal medya diyetine nasıl başlanmalı?

 

İlk adım olarak telefon ve tablet gibi akıllı cihazlarınızda ki sosyal medya uygulamalarını silmekten başlayabilirsiniz. Bu uygulamaları sürekli görmek, direncinizi kıracağından, diyetinizi sık sık bozmanıza sebep olan en büyük unsurdur.

 

İkinci adım olarak ise bir hedef belirleme şeklinde olabilir.İki haftada bir sosyal ağlara gireceğim, üç haftada bir sosyal ağlara gireceğim.. şeklinde hedefler koyarak, bir anda bırakmaktan ziyade, yavaşça soğumanızı sağlayabilirsiniz. Yurt dışında bu çok uygulanan bir yöntemdir. İnternet bağlantı sözleşmelerinde günün belirli saatlerinde bağlantının bilinçli olarak kesilmesi belirlenebiliyor.

 

Üçüncü adım ise, sosyal ağlarda sık iletişimde bulunduğunuz insanlardan bağlantınızı kopartmak. O kişi veya kişileri seviyor olabilirsiniz fakat sosyal ağlar dışında birebir görüşmeniz, hem onun hemde sizin faydanıza olacaktır.

 

hadigenc.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol