Öğretmen Diyarı

Facebook çalışanları için kasaba kuruyor



Facebook, her türlü sosyal aktiviteyi barındırdığı tesislerini, yerleşim birimine çevirmeyi planlıyor. Şirketi bugün yaptığı açıklamada, çalışanlar için 394 birimli hane içeren bir kasaba inşa edilmesinin planlandığı belirtildi.

120 milyon dolarlık proje kapsamında inşa edilmesi düşünülen Anton Menlo adındaki kasaba, yaklaşık 60 bin metrekarelik alana kurulacak. Kasaba, spor tesislerinden  hayvan barınağına kadar her türlü hizmeti içerecek.

Facebook planı, her bir işyerinin yetişkinler için çocuk bahçesini andırdığı ve mesai saatlerinin geçerli olmadığı Silikon Vadisi’ndeki işyerini anlayışını yeniden tanımlayayacak bir girişim olarak kabul ediliyor.

Facebook’un bir sözcüsü, basına yaptığı açıklamada, emlak sektörü için önemli bir girişim yaptıklarını belirterek, “Kampüsümüze yakın bir noktada konaklama imkanı sunacağımız için heyecanlıyız... Facebook’ta çalışan insanların yaptıkları işin ödüllendirici olduğuna ve misyonumuza inandığını bildiğimiz için bunu yapıyoruz” dedi.

Yetkili, bazı çalışanların geçmişte kampüse yakın bir noktada kalacak yer konusunu gündeme getirdiğini de belirtti.

Fox News’in haberine göre, Silikon Vaidisi’ndeki konut fiyatları tavan yapmış durumda. DataQuick adlı emlak şirketinin verilerine göre, Silikon Vadisi ve San Francisco’daki konut fiyatları 2012’nin dördüncü çeyreğinde yüzde 24 artış gösterdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol