Öğretmen Diyarı

Bu uygulama evlilik kurtarır!

Singapur'da üç öğrenci çok dikkat çeken bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama evlilik kurtarır! Singapur'da üç öğrenci insanları akıllı telefonlarını kullanmayı bırakmaya teşvik eden bir akıllı telefon uygulamasına mali destek aldı. Geliştirilen o uygulama ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

 

The Strait Times web sitesinin haberine göre, Apple Tree (Elma Ağacı) isimli uygulama iki ve daha fazla telefon yan yana konduğunda, telefonları kilitliyor.

 

Bu şekilde amaçlanan, akıllı telefon kullanıcılarını ekrana kilitlenmek yerine aile ve arkadaşları ile yüz yüze vakit geçirmeye teşvik etmek.

 

Eğer telefonlara dokunulmazsa, ekranda bir elma ağacı büyümeye başlıyor ve kullanıcı için sanal elmalar yetiştiriyor.

 

Uygulamanın teşvik yöntemi de işte bu elmalar. Kullanıcılar bu sanal elmaları toplayabiliyor, kendi aralarında değiş tokuş edebiliyor. Telefona ne kadar uzun süre dokunulmazsa, uygulamanın ürettiği elmaların hasadı da o kadar bol oluyor.

 

Channel News Asia'nın haberine göre öğrencilerden biri olan Libern Lin, uygulama fikrinin arkadaşları ile bir araya geldikleri bir gün, tüm telefonları bir araya koymalarından çıktığını söylüyor.

 

Fikirleri ile yıllık olarak düzenlene Splash Awards isimli yarışmaya katılan arkadaşlar, gelecek yıl Mart ayına kadar uygulamayı geliştirmeleri şartı ile 24 bin dolar teşvik aldı.

 

Splash Awards isimli yarışmanın teması da "Singapurluları birbirine yaklaştırmak".

 

Uygulama Singapur'un 50. kuruluş yıldönümünde ücretsiz olarak kullanıma açılacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim