Öğretmen Diyarı

YGS'ye girecekler sınav salonlarını görebilecek
 Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Ercan Türk imzasıyla yayınladığı duyuruda şu ifadelere yer verdi:
"Öğrencilerimizin öğrenim hayatlarında önemli tarihsel dönemler var. Bunlardan birisi de kademeler arası geçişte belirleyici olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS). Ortaöğretim son sınıf öğrencilerimiz ve mezun durumdakiler için çok önemli olan YGS 13 Mart Pazar günü yapılacak. 2 milyon 178 bin 563 adayın katılacağı sınav 173 il/ilçe sınav merkezinde, yaklaşık 7 bin 300 bina, 117 bin salonda görev yapacak toplam 303 bin sınav görevlisi ile gerçekleştirilecek.

Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda öğrencilerin yükseköğretime geçiş sınavlarına hazırlanmaları amacıyla Destekleme ve Yetiştirme Kursları açıldı. Bu kapsamda, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına kayıtlı öğrenciler, EBA şifreleriyle sisteme giriş yaparak hazırlık amaçlı elektronik değerlendirme sınavlarından yararlandı. Kurslara kayıtlı olmayan öğrencilerin ise aynı sınava Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün web sayfası üzerinden istifade edebilmeleri imkanı oldu. Dolayısıyla öğrencilerimize sınava hazırlanma imkanını sağlamış durumdayız. Sorular, zaten müfredattan hazırlanmakta olduğu için öğrencilerimiz hazır diye düşünüyoruz.

Bu sebeple, stres yapmadan her zamanki olağan günlerden biri gibi davranmalarını hem öğrencilere hem de velilerimize tavsiye ediyoruz.

YGS'de kullanılacak sınav binalarının temizlik, aydınlatma ve mevsim koşullarına göre ısınma bakımından sınava hazır hale getirilmesi, sınav öncesi 12 Mart Cumartesi günü sınav binalarının 10.00 ve 16.00 saatleri arasında açık tutulması ve isteyen adayların sınav salonlarını görmelerine izin verilerek gerekli kolaylığın sağlanmasıyla ilgili olarak Bakanlığımızca tüm Valiliklere gerekli talimat gönderildi.

Öğretmen ve eğitim yöneticisi meslektaşlarıma emekleri için teşekkür eder, öğrencilerimize ve sınava girecek diğer tüm adaylara başarılar dilerim."
Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim