Öğretmen Diyarı

YGS ve LYS\'de öğrencilere ulaşım ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 15 Mart'ta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile 13-14-20-21 Haziran tarihlerindeki Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) girecek öğrenci ve görevlilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasını kararlaştırdı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane yerleşkesinde gerçekleştirilen mart ayı toplantılarının ilk birleşiminde, AK Parti Grup Başkanı Abubekir Taşyürek ile CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, YGS ve LYS'ye girecek öğrenci ve görevlilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasına ilişkin önerge verdi.

 

"Teklif karar" olarak görüşülen yazılı önerge, oy birliğiyle kabul edildi.

 

Karara göre, 15 Mart'ta yapılacak YGS ile 13-14-20-21 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek LYS'ye girecek öğrenci ve görevliler, saat 11.00'e kadar toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacak.

 

Öğrenciler sınav giriş belgelerini, görevliler ise görevli belgelerini ibraz ederek İETT otobüsü, metrobüs, Şehir Hatları vapurları, tramvay, hafif metro, metro, füniküler, Otobüs AŞ otobüsleri ile özel halk otobüslerinde ücretsiz seyahat edebilecek.

 

CHP'Lİ ÜYELER KIRMIZI FULAR TAKTI

 

Meclis'in CHP'li üyeleri ve misafirlerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kırmızı fular taktığı görüldü. Kadın üyelerin başlarına taktığı fuları, erkek üyeler ise mendil veya fular olarak kullandı.

 

Meclis'te AK Parti, CHP ve MHP grupları adına, Kadınlar Günü'ne ilişkin konuşmalar yapıldı. Zaman zaman tartışmaların yaşandığı Meclis'te, kadın meclis üyelerine karanfil dağıtıldı.

 

KISIRKAYA PROTESTOSU

 

AK Partili Meclis Üyesi Havvanur Yurtsever konuşma yaptığı sırada, basın mensuplarına ayrılan yerde bulunan 4 kişilik bir grup üzerinde "Kısırkaya nazi kampıdır" yazan pankart açtı.

 

Slogan atan eylemciler, güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkartıldı.

 

Slogan atıldığı sırada AK Partili grup üyeleri, eylemcilere kürsüde bir kadının konuşma yaptığını belirterek, sözünün kesilmesinin doğru olmadığını ifade etti.

 

CHP'li üyeler ise güvenlik güçlerinin müdahalesinin sert olduğunu ve aralarında kadınların da bulunduğu grubun bu şekilde dışarı çıkarılmaması gerektiğini kaydetti.

 

Meclis üyeleri arasında sözlü tartışma yaşanırken, CHP'li üyeler, 2'si kadın 4 eylemciyi partinin grup odasına götürdü.

 

Eylemciler, belediyenin Sarıyer Kısırkaya Hayvan Bakım Evi ve Doğal Yaşam Alanı ile ilgili iddialar üzerine eylem yaptıklarını söyledi.

\"Anadolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol