Öğretmen Diyarı

YGS sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?
 YGS sonuçları bugün açıklanıyor. YGS sonuçları 2016 bugün saat 14.00'e kadar sonuc.osym.gov.tr ve ÖSYM Mobil ekranlarından açıklanacak.
YGS sonuçları bugün saat 14.00'e kadar açıklanacak. ÖSYM YGS sonuçları 2016 açıklanıyor. ÖSYM sınav sonuçlarını genel olarak saat 14.00 civarında erişime açıyor. Aynı uygulamanın YGS 2016 sonuçları için de geçerli olması bekleniyor.
Bugün saat 14.00'e kadar açıklanması beklenen YGS sonuçları 2016 sorgu giriş sayfası ÖSYM'yle eş zamanlı olarak internethaber.com'da. 
YGS sonuçları 2016 için heyecanlı bekleyiş sona erdi. ÖSYM YGS sonuçları 2016'yı sonuc.osym.gov.tr adresinden erişime açıyor. YGS sonuçları 2016 sorgu ekranı sonuc.osym.gov.tr ÖSYM'yle eşzamanlı olarak internethaber.com'da.
YGS SONUÇLARI 2016 SORGU EKRANINA NASIL ULAŞILIR?

YGS 2016 sonuçları sorgu ekranına öğrenciler ÖSYM'nin Sonuç Açıklama Sistemi sonuc.osym.gov.tr adresini bilgisayarlarının arama çubuğuna yazarak ulaşabilirler. sonuc.osym.gov.tr adresine giren adaylar TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM Aday Şifresini çıkan ekrandaki kutucuklara yazarak YGS sonuçlarına ulaşabilirler. 
ygs sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak
YGS SONUÇLARI 2016 İPTAL EDİLEN SORULAR KAFALARI KARIŞTIRDI

YGS 2016 iptal edilen sorular Matematik Testi 15. soru ve Fen Bilgisi Testi 9. sorusu iptal edildi. 
Öte yandan YGS 2016 Fen Bilimleri Testi 7. sorusunun doğru şıkkı da A değil D olarak değiştirildi. 
YGS 2016 iptal edilen sorularla ilgili açıklama ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir'den geldi.
sonuc.osym.gov.tr ygs sonuçları için erişime açıldı
Demir şöyle konuştu:
" 13 Mart 2016'da gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2016-YGS) ait madde analizleri incelendi, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlandı, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirildi ve ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından temel soru kitapçığında yer alan temel matematik testindeki 15. soru ile fen bilimleri testindeki 9. sorunun iptal edilmesine, fen bilimleri testindeki 7. sorunun "A"olarak girilmiş cevabının "D" olarak değiştirilmesine karar verildi."

YGS'DE İPTAL EDİLEN SORULAR

ygs sonuclari YGS Matematik 15. Soru

 

sonuc.osym.gov.tr YGS 2016YGS - Fen Bilimleri 9. Soru

 

Kaynak: www.turkiyeegitim.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim