Öğretmen Diyarı

YGS Sınavında Şok İddia Arama Yapılmadan Sınava Girdi

YGS SINAVINDA ŞOK İDDİA-  Bürokratın kızının üzeri aranmadı


15 Mart YGS İddiaları durmak bilmiyor. Olaylı geçen 15 Mart YGS ardından açıklalar ve de şok edici iddialar son sürat devam ediyor. YGS’de ortaya çıkan kopya skandalının ardından daha birçok olay basın tarafından duyurulmuştu. Şimdi bu şok iddialara bir yenisi daha eklendi. 15 Mart YGS’de herkes güvenlik görevlilerince arandı; ancak, tek 1 kişi aranmadı. O kişi de bürokratın kızı oldu. Bu iddiayı yapan ise; Aktif Eğitim Sen Kayseri Şube Başkanı Ayhan Kaya oldu.


15 Mart YGS Skandalları


15 Mart YGS skandallarını bir başlık altında toplayacak olursak; öncelikle sınavda kopya skandalı yaşandı ve ardından sınav soru kitapçık görüntüsünün sosyal medya sitelerinde yayınlandığı ortaya çıktı. Bu skandal da yetmedi; üstüne soruların sınavdan önce açıklanmış olduğu dile getirildi. Bunlara rağmen sınav kabul edildi ve de sınav sonuçları açıklandı. Soruların bir kısmını gösteren ÖSYM Başkanı; gelen tepkiler üzerine hepsini yayınlatmak zorunda kaldı. Bunların ardından da Kayseri’de bir okulda bayan güvenlik olmadığı için, kız öğrencilerin güvenlikler tarafından aranmadığı ortaya çıktı. Şimdilerde ise; yeni SKANDAL! Aktif Eğitim SEN şube Başkanı YGS’DE BUROKRAT KIZI ARANMADI. Şeklinde ifadelerde bulundu.


YGS’de Bürokrat Kızı Neden Aranmadı?


15 Mart YGS’de sınava gelen öğrenciler sınav salonlarına girmeden önce kız öğrenciler; bayan güvenlik görevlileri tarafından, erkek öğrenciler, erkek güvenlik görevlileri tarafından arandı. Herkesin arandığı sınavda aranmayan tek kişi ise; bürokrat kızı oldu. Sendika şube Başkanı Ayhan Kaya tarafından yapılan iddianın ortaya çıkmasının ardından birçok veli ve de sınava giren öğrenci tedirgin olarak geleceklerini etkileyecek olan bu sınavın bu kadar çalkantılı bir şekilde yaşanmasının doğru olmadığını düşündü.

 

Kaynak: www.sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim