Öğretmen Diyarı

YGS Sınav Giriş Yerleri, 2014 Taban Puanları, Puan Hesaplama Robotu, YGS Giriş Belgesi İndir

YGS Sınav Giriş Yerleri, 2014 Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavına Nerede Gireceksiniz, YGS sınavına nasıl hazırlanılır, YGS Puan hesaplama nasıl yapılır, YGS çıkmış soruları ve cevaplarını indirmek için tıklayınız, 2013-2014 taban puanlarını incelemek için tıklayınız, YGS sınavı giriş yerleri belli oldu mu? YGS sınavı giriş yerlerini nerden öğrenebilirim? YGS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2014 Ygs ile ilgili dersler, 2014 Ygs puan hesaplama, 2014 Ygs hangi dersten kaç soru var? hepsi ve daha fazlası kadınhaberlerinde. 2014 YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) başvuruları 2 Ocak - 15 Ocak 2014 tarihleri arasında yapılmıştı. Şimdi sıra 2014 YGS sınav giriş yerleri açıklamasında. YGS sınav yerleri tıkla öğren YGS ile ilgili her şey  (2014 YGS sınav giriş belgesi)YGS SINAVI GİRİŞ BELGESİNİ BURADAN İNDİRİBELİRSİNİZ 


2014 YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) başvuruları 2 Ocak - 15 Ocak 2014 tarihleri arasında yapılmıştı. Şimdi sıra 2014 YGS sınav giriş yerleri açıklamasında. YGS sınav yerleri tıkla öğren YGS ile ilgili her şey  (2014 YGS sınav giriş belgesi). 


2014 YGS giriş yerleri ÖSYM tarafından belirlendikten sonra YGS sınavına girecek adaylar ais.osym.gov.tr adresinden sınav giriş yerlerini öğrenebilecekler.  YGS sınavından ortalama olarak 10 gün önce giriş yerleri belirleniyor! Sınava girecek üniversite adayları giriş yerini rahat bir şekilde bakma imkanı bulmaktadır. Üniversite sınavına girecek öğrenciler sınav giriş yerlerinin ne zaman yayınlanacağı konusunu merak etmektedir. 2014 YGS giriş yerleri ne zaman açıklanacağına dair OSYM önceden herhangi bir tarih belirtmemektedir.


Yükseköğretime Geçiş Sınavı; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 bölümden oluşur. Her bölümden 40 soru olmak üzere toplamda 160 soru sorulmaktadır. Sınav süresi, tek oturumda 160 dakikadan oluşmaktadır. Lisans Yerleştirme Sınavı'na girmeye hak kazanabilmek için herhangi bir puan türünde 180 puanın geçilmesi gerekir.


Sınava giren adayın sınav sonuçları; YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5, YGS-6 olmak üzere 6 farklı puan olarak açıklanır. Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Tarihi, Saati ve Süresi:

23 Mart 2014 (Pazar), 10.00, 160 dakika


Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) Başvuru Tarihleri:

21-30 Nisan 2014


LYS-4: Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler) Tarihi, Saati ve Süresi:

14 Haziran 2014 (Cumartesi), 10.00, 135 dakika


LYS-1: Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik) Tarihi, Saati ve Süresi:

15 Haziran 2014 (Pazar),10.00, 135 dakika


LYS-5: Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil) Tarihi, Saati ve Süresi:

15 Haziran 2014 (Pazar), 14.30, 120 dakika


LYS-2: Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri) Tarihi, Saati ve Süresi:

21 Haziran 2014 (Cumartesi), 10.00, 135 dakika


LYS-3:Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya) Tarihi, Saati ve Süresi:

22 Haziran 2014 (Pazar), 10.00, 120 dakika


ÖSYM YILDA 40 AYRI SINAV YAPIYOR

ÖSYM, her yıl onlarca sınav organize ediyor. Sadece geçen yıl 40 ayrı sınav gerçekleştirildi. Bunlardan bazıları şöyle: Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), Lisans Yerleştirme Sınavı, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS), Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS), Askeri Liselere Giriş Sınavı, Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavı, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı, Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı, Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hâkim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı....


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), seçimlere bir hafta kala yapılacak Yükseköğretim Geçiş Sınavı'nda (YGS), bazı öğretmenlerin topluca izin alarak kaos yaratacağı iddialarına ilişkin önlem aldı.


Yaklaşık 2 milyon üniversite adayı seçimlere bir hafta kala, 23 Mart'ta üniversiteye girişte birinci aşama olan YGS'ye girecek. İddialara göre, sınav öncesi, bazı öğretmenler topluca izin alacak, sınav günü ise öğretmenlerden bir kısmının "tehdit ve şantajlarla" görevlerini ihmal etmeleri sağlanıp, sınavın güvenli ortamda gerçekleştirilmesine engel olunacak. Soruların sızdırıldığına ilişkin haberler de medyada yer alacak.


Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre MEB, kaos çıkarabileceğine ilişkin iddialarının ortaya atılması üzerine harekete geçti.


MEB, iddialar üzerine, ÖSYM ile işbirliği halinde olası sorunları çözecek tedbirleri hayata geçirecek. Güvenlik önlemlerinin artırılmasından, yedek görevli sayısının çoğaltılmasına kadar bir dizi önlem ise şimdiden alındı. Bakanlık yetkilileri, sınav sonrasında da hukuka aykırı biçimde sınav görevlerini yerine getirmeyen veya ihmal edenler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağını vurguladı.


YGS PUAN HESAPLAMA ROBOTU

2014 YGS ve LYS Puan Hesaplama (Online) 2014 YGS Puan Hesaplama robotu ve motoru haberimizde.  2014 YGS-LYS Katsayılara Göre Puan Hesaplama robotu eğitim editörlerimiz tarafından hazırlanarak kullanıma sunulmuştur. YGS puan hesaplama fen bilimleri, fem, uğur ve birey dershaneleri tarafından kullanılan hesaplama sistemi ile bire bir uyumlu olarak kodlanmıştır.  Bu hesaplama modülünde 2013 YGS-LYS verileri kullanılmıştır. 23.03.2014  2014 YGS puan hesaplama sayfamız yayında! 2014 YGS Puan hesaplama sayfamız güncellenmiştir. +3 veya -3 puan farkı olabilir.YGS puanınızı nasıl hesaplayacağınızla ilgili förmülleri içeren yazımızın linki aşağıda. Ayrıca Lys puan hesaplama sayfamızda da Lys puanlarınızı hesaplayabilirsiniz. YGS'de elde edilen puanın LYS'ye etkisinin %40 olduğunu da tekrar hatırlatalım. Yaklaşan 2014 YGS sınavıyla ilgili son çalışmalarınızı "YGS Konularına Çalışma Takvimi Belirleyerek Çalışmak" başlıklı yazımızı okuyarak planlamayı unutmayın. Mart ayında yapılacak YGS sınavında başarılı olabilmek için YGS konu eksiklerinizi acilen bol konu testi çözerek tamamlayın. YGS'de yüksek puanlar almanız temennisiyle. Sınavdan çıktıktan sonra YGS sorularını sitemizde bulabileceğinizi ve online ygs puan hesaplamayla yaklaşık puanlarınızı öğrenebileceğinizi unutmayın. Eklediğimiz yeni ygs puan hesaplama aracını kullanmanızı tavsiye ederiz.Bu hesaplama modülünde 2013 YGS-LYS verileri kullanılmıştır.+3 veya -3 puan farkı olabilir. Bu online ygs puanlama sisteminin gerçek değerler olmadığını, ortalama bir aobp aldığını belirtmek isterim.Ygs puan hesaplama aracımız, ygs denemelerinizden aldığınız netlerin ygs sınavında yaklaşık olarak kaç puana tekabül edebileceğini görebilmeniz için hazırlanmıştır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim