Öğretmen Diyarı

YGS öncesi deneme sınavı

Önümüzdeki Pazar günü yapılacak YGS sınavı öncesinde, geniş katılımlı bir deneme sınavı yaparak öğrencilerin seviyelerini görmelerine yardımcı olan Bornova Belediyesi, dereceye girenleri ödüllendirdi.


BELGEM’de verilen TEOG, LYS, YGS’ye hazırlık ve İngilizce destek kurslarıyla Bornovalı öğrencileri geleceğe hazırlayan Bornova Belediyesi, YGS’ye girecek öğrenciler için deneme sınavı düzenledi. BELGEM’in Çamdibi’ndeki merkez binası ile Sıdıka Rodop Anadolu Lisesi’nde düzenlenen YGS deneme sınavına Bornova’daki okullarda öğrenim gören öğrenciler katıldı.


Sayısal, eşit ağırlık ve sözel bölümlerde ilk 10’a giren öğrenciler için Bornova Belediyesi Nikah Salonu’nda ödül töreni düzenlendi. Sayısal’da birinci Cemre Öztürk, ikinci Atakan Öztürk, üçüncü Umut Onbaşılar oldu. Eşit Ağırlık’ta ise İrem Keçeci, ikinci Seda Nas, üçüncü Begüm Koçak oldu. Sözel’de ise Ecem Başak Orpak birinciliği, Şeyda Gündoğdu ikinciliği, Sılanur Algül ise üçüncülüğü elde etti. Her bölümün birincisine 500 lira ikinci ve üçüncülere 250’şer lira ilk 10’a girenlere ise 100’er liralık hediye çeki verildi.


Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, bu sene ilk defa YGS deneme sınavı yaptıklarını hatırlatarak sınava girecek tüm öğrencilere başarı diledi.


 
(DHA)
Anahtar Kelimeler:
ygs öncesi deneme sınavı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim