Öğretmen Diyarı

YGS için olağanüstü önlem

 

ÖSYM'nin talebi üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü, sınav sorularının çoğaltıldığı basımevi ve soruları taşıyan araçlarda esktra önlemler alacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, ÖSYM ve Emniyet Genel Müdürlüğü, Yükseköğretime Geçiş Sınavı nedeniyle alarmda. Nedeni, 23 Mart'ta yapılacak ve iki milyondan fazla adayın ter dökeceği sınavın güvenliği ile ilgili iddialar.

 

ÖSYM Başkanı Ali Demir, iddialar üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bir yazı gönderdi. Yazıyla, sınav soruların çoğaltıldığı basım evi ve soruları taşıyacak araçlar için koruma önlemlerinin arttılması talep edildi.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü de YGS için tedbirlerini arttırdı. Emniyet, sınav sorularının çalınması veya kopyalanmasını önlemek için evrakların taşınacağı araçlara koruma uygulayacak. Soru kitapçıklarını taşıyan araçlar güzergah dışına çıkamayacak.

 

Organize kopya çekme olaylarına karşı sınav öncesinde, esnasında ve sonrasında gerekli önleyici tedbirleri alınacak. Sınav sorularının basımının yapıldığı basımevi girişinde emniyet tarafından görevlendirilecek 2 kişilik ekip tarafından 24 saat nöbet tutulacak. (NTV)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim