Öğretmen Diyarı

YGS'de barajı geçmek için kaç net yapmak gerek?
YGS Barajını geçmek için kaç net ve kaç soru yapmak gerekir 2016 YGS baraj puanı ve net sayısı ygs kaç net gerekir detaylar haberimizde.
YGS barajını geçmek için kaç net yapmak gerekir? 13 Mart Pazar günü Yükseköğretime geçiş sınavına girecek olan adaylar tarafından en fazla merak edilen konular arasında yer alıyor.YGS baraj kaç netle geçilir? Bu yıl YGS baraj puanının yükselmiş olması da YGS sınavında çıkaracakları net sayısı konusunda adayların kafalarının iyice karışmasına neden oldu. 2016 YGS'de 150 barajı kaç netle geçilir? Yaklaşık olarak 2 milyon adayın üniversiteye girmek için yarıştığı 2016 YGS baraj puanı bu yıl Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan değişiklik ile 140 puandan 150 puana çıkarıldı. Yapılan bu değişiklik sonrasında YGS’den başarılı olmak ve LYS sınavına girmeye hak kazanmak için kaç soru yapmaları gerekiyor. 2016 YGS kaç net gerekir? Sorularının cevabını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

2016 YGS BARAJI GEÇMEK İÇİN KAÇ PUAN - NET GEREKİR 

YGS sınavı için geri sayım başladı. 2016 yılında YGS sınavına girecek olan adaylar ve aileleri için heyecan dorukta.  Bu yıl 2016 YGS sınavı ile ilgili YÖK tarafından bir takım değişiklikler getirilirdi. Yapılan değişiklikler arasında sınava girecek olan adaylar tarafından en fazla ilgi çekileni YGS Baraj puanının 140’tan 150 puana yükseltilmesi oldu. YGS baraj puanın yükselmesi ve yapılan son değişik ile önceki yıllarda ortalama 16 net yapan aday YGS barajını aşarken, baraj puanın yükselmesi sonrasında çıkarması gereken net soru sayısının ortalama 20 nete kadar yükselmesine neden oldu.  


Kaynak:www.personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim