Öğretmen Diyarı

Yarın son gün!

19 kasım itibariyle başlayan 2014/2 merkezi yerleştirme tercih işlemlerinin son günlerindeyiz.Birçok aday tarafından yapılan tercih işlemlerine rağmen, hala tercihlerini onaylayarak göndermemiş olan yada sıralama konusunda tereddüt yaşayan memur adayları var.

Tercih işlemlerini ÖSYM'ye göndermeden önce tüm tercihlerinizi ve sıralamalarını kontrol edin.Tercih süresi bitene kadar yani 26 kasım çarşamba 23:59'a kadar tercihlerinizde değişiklik yapabileceksiniz.Değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemlerini yine tercihlerini yaptıklarını Aday işlemleri sistemi üzerinden gerçekleştirebilirler.Bu yapılacak değişiklikler sadece elektronik ortam üzerinden yapılabilecek ve değişiklik için herhangi bir dilekçe kabul edilmeyecektir.

KPSS tercih işlemleri nasıl yapılacak?
Tercih yapacak adaylar için sadece puan yeterli değil, tercih yaparken önemli olan sıralamadır.Branş bazında sıralama ve genel sıralama olarak ikiye ayrılır ve seçeceğiniz kadroya göre önemlidir.

2014-2 KPSS merkezi alımda hangi kurumlar yer alacak?
Bu belli ve sabit bir bilgi değildir. her merkezi alımda farklı kurumlar, farklı sayılar ve farklı unvanlara yerleştirme yapılmaktadır. Bir yerleştirmede kontenjan isteyen kurum bir sonrakinde istemeyebilir. Ama genel olarak bakanlıkların merkez ve taşra teşkilatlarına, belediyelere, il özel idarelerine, üniversitelere, KİT'lere ve diğer kamu kurumlarına yerleştirme yapılmaktadır.

Tercih işlemleri ne zaman sona erecek?
Tercihlerini hala yapmamış veya değiştirmek isteyen adaylar için işlemler 23 kasım çarşamba 23:59'a kadar devam edecektir.Bu saatten sonra Aday işlemleri sistemi tercih işlemlerine kapatılacaktır.

Girdiğim tercihi iptal edebilir miyim?
Girdiğiniz tercihi iptal edebilir, tercih sıralamasını değiştirebilir yada tercihinizi iptal edip yenisini tanımlayabilirsiniz.

Tercih işlemlerini yapamadım, dilekçe göndersem?
ÖSYM dilekçe ile tercihlerde herhangi bir değişiklik yapamaz.Tarafınızdan ÖSYM'ye gönderilecek yada şahsi yapılacak başvurular hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim