Öğretmen Diyarı

Ve büyük gün geldi, KPSS sınav sonuçları için nefesler tutuldu (ÖSYM KPSS sınav sonuçları 2016)
 Kaynak:Hürriyet Haber
KPSS sınav sonuçlarında heyecanlı bekleyiş bugün sona erecek. 22-29 Mayıs tarihlerinde yapılan sınavların sonuçları bugün açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.


SOSYAL MEDYADA KPSS SONUÇLARI HEYECANI!

 KPSS sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adaylar sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunuyor. Adayların yaptığı paylaşımlar ne kadar heyecanlı olduklarını gösteriyor..

 Ayşegül Çaptır ‏@aysegulcptr 

"KPSS AÇIKLANMIŞ."cümlesiyle güne başladım.nasıl aydınlık olabilir gün?

sümeyye dinç ‏@sumeyyednc 
Atanamayacağını bildiken sonra kpss sonuçları açıklanmış neye yarar

Ozge ‏@geozgee 
Kpss aciklanmadan tukendik. . Yedin bizi @OSYMbaskanligi

Sena ‏@hsenapala 
Havuza gidiyorum KPSS açıklanırsa beni sakın aramayın.

minik-ka ‏@mervesecerr 
Birazdan kpss açıklanacak ve heyecan sıfır. Olmadığını bilmenin rahatlığı

ahmet demirkiran Ⓜ️ ‏@demirkiranahmed 
Günaydın, @OSYMbaskanligi bugün KPSS'de benim için güzel bir sonuç açıklarsın inşalllah, seni seviyorum ÖSYM :))

Mete YILDIRIM ‏@yldrmmete44 
Bugün kalp ritimleri bozuk #Kpss #açıklanıyor

zelal göçmen ‏@zelgcmen20 
Evet bugün kpss açıklanacak...

ŞİRİN MUHAMMET ‏@srnmuhammet1 
Arnavutköy, İstanbul
Umudunu KPSS ye bağlayan kardeşlerimin umudunun yeşerdiği bir gün olur inşaAllah #günaydın

KPSS SONUÇLARINA GÖRE B GRUBU KADROLARA YERLEŞTİRME

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılacak olan 2016-KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B Grubu Kadrolar için ÖSYM tarafından bir Tercih Kılavuzu hazırlanacaktır. Bu Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B Grubu Kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alacaktır. Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yapacaklardır. Tercihlerin hangi tarihler arasında nasıl yapılacağı ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır.

Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra Merkezimiz tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.

Adaylar, ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilecektir. Yerleştirme işlemleri ile ilgili esaslar Tercih Kılavuzunda yer alacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

Yerleştirmede adayların ÖSYM'ye internet yoluyla gönderdiği bilgiler esas alınacaktır. Yerleştirme sonuçları ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, adaylara ve Devlet Personel Başkanlığına internet yoluyla, elektronik ortamda bildirilecektir.

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacaklardır. Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim