Öğretmen Diyarı

  KPSS 2016-1 merkezi memur yerleştirmesi süreci devam ederken KPSS mağdurlarının kadro ve atama umudunu sürdürmesi için kpsscafe.com.tr olarak elimizden geleni yapıp kamuoyu oluşturmaya devam ediyoruz.
KPSS 2016-1 merkezi memur yerleştirmesi süreci devam ederken KPSS mağdurlarının kadro ve atama umudunu sürdürmesi için kpsscafe.com.tr olarak elimizden geleni yapıp kamuoyu oluşturmaya devam ediyoruz.  2016 yılında üniversitelere toplamda 3000 kadroya atama izni verilmiş olup bu kadroların yarıdan fazlasının nakillerde kullanılması bekleniyor. Keşke üniversitelere daha fazla kontenjan verilmiş olsaydı diyoruz çünkü üniversitelerin idari personel açıkları verilen kontenjanlardan çok daha fazladır.  Üniversitelerde Personel Açığı Çok Ülkemizde 200’e yakın üniversite vardır, hepsinin personel açığı az veya çok vardır. Birkaç üniversitenin personel açığını örnek olması açısından derledik. Verilen 3000 kadronun yarıdan fazlasının ilk atamada yani merkezi yerleştirmede kullanılması KPSS mağdurlarının yüzünü az da olsa güldürecektir. Bazı üniversitelere ait açık sayılarını tablolar halinde beraber inceleyelim. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin 375 Personel Açığı Vardır

Uludağ Üniversitesi’nin 1262 Personel Açığı Vardır 


Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin 445 Personel Açığı Vardır 

Akdeniz Üniversitesi’nin 376 Personel Açığı Vardır   

Bartın Üniversitesi’nin 176 Personel Açığı Vardır   
SONUÇ: Üniversitelerin personel açıklarını üstte örneklerle açıkladık. İşsiz gençler için boş olan kadrolara atama yapılması, daha doğrusu atama izinlerinin verilmesi, üniversitelerin ellerindeki serbest kadroların merkezi yerleştirmede kullanılması faydalı olacaktır. Özellikle 2014 KPSS puanıyla yapılacak 2016-1 atama dönemi adayların son umudu olduğu için “1” kadro daha fazla açılması demek işsiz bir gencin işine kavuşması demek olacaktır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim