Öğretmen Diyarı

Tüm adaylardan Haziran\'da 40 bin atama için devlete çağrı

2014 KPSS'ye katılan 3,5 milyon aday Haziran'da yapılacak olan KPSS-2015/1 atamalarında devletten açıklanacak kontenjanların verilen çabalara değmesini bekliyor.


 Büyük umutlar ve ciddi bir hazırlık evresinden geçerek KPSS'ye hazırlanan milyonlarca genç geleceklerini kurtarabilmek adına yaşamlarında birçok şeyden feragat ederek atanabilme hayalini gerçeğe dönüştürmek için gayret göstermektedir. Bunca uğraşa ve fedakarlığa karşı devletten beklenen tek şey kamu kurumlarına alınacak personel sayısının fazla tutulmasıdır.

İlk Atama Fiyaskoyla Sonuçlanmıştı 2014 KPSS puanıyla yapılan ilk merkezi atama olan Kasım ayı tercihlerinde kamuya toplam 5 bin 67 personel alınmış ve bu rakam sınava giren aday sayısının sadece binde 1.5'ine karşılık gelmişti. Bu komik rakam herkeste çaresizliğe yol açmış ve gelecek atamalar için adayların umudunu kırmıştı. İkinci atama için memur adayları kenetlenerek seslerini her alanda duyurmaya çalışmış ve Haziran ayı için 40 bin atama kampanyası başlatmıştır.

Gayretlerin ve atılan adımların devlet katında yankılanması ve yerini bulması adayların en büyük dileğidir. Atama Takvimi KPSS-2015/1 ataması için adaylar tercihlerini 22 Haziran - 01 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapacak. Tercih kılavuzu kadrolar belirlendikten sonra 01 Haziran 2015'te ÖSYM Başkanlığına gönderilecek. Kamu kurumları ise ihtiyacı olan kadroları 09 Mart - 15 Mayıs 2015 tarihleri arasında Devlet Personel Başkanlığına bildirmiş olacak.

 Beklentiler Çok Yüksek İçinde bulunduğumuz yılın seçim yılı olması nedeniyle çoğu kişi haklı olarak atama sayısının yüksek tutulacağını bekliyor. Burada kafa karıştıran tek nokta ise tercih tarihinin neden Nisan'dan Haziran'a alındığıdır. Ortada dolaşan bazı nedenler olsada herkesin isteği 2 aylık sürenin beklemeye değmesidir.

Adayların haykırışına devlet büyükleri ve yetkili bürokratlar kayıtsız kalmamalıdır. Lisans mezunları içerisinde İİBF, Mühendislik, Fen-Edebiyat fakülteleri; önlisans mezunları içerisinde Adalet, Bilgisayar Programcılığı bölümleri başta olmak üzere 3001 kodlu atamalarda hayal kırıklığı yaşayanlar ve diğer tüm memur adayları artık somut adımlar beklemektedir. Haziran'da 40 bin atama milyonların tek isteği ve olmazsa olmazıdır. 

 

 

Kaynak: www.kpsscafe.com.tr


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim