Öğretmen Diyarı

TEOG'da İtiraz Edilen Sorular ve Çarpıcı Tespitler

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınav maratonu bitti. Yaklaşık 1 milyon 300 bin öğrenci liseye giriş için ter döktü.Sınav soruları ve cevaplarının açıklanmasının ardından sorularla ilgili itirazlar sürüyor

'Sayın Abbas Güçlü,


Kızımın ilk sınavda hiç yanlışı yoktu. 2. sınavda ise internette de dolaşan 2 tanesi yanlış İngilizce , bir tanesi de müfredat dışı İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük dersi ile ilgili olmak üzere 3 yanlışı var.


Bu soruların iptal edilmesi için bugün MEB'e başvurmaya çalıştık. ALO 147'den başvurunun sınav itiraz ücreti olarak 20TL'nin  Halkbank, Ziraat Bankası veya Vakıflar Bankası ATM'lerine yatırılmasından sonra MEB Ölçme,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sitesindeki  sınav itiraz modülü kullanılarak yapılması gerektiği bilgisini aldık. İtirazın 5 takvim günü (tatil günlerini de dahil ediyorlar) içinde yapılması gerektiğini belirttiler.


Ancak sitede verilen http://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspx linkini kullanıp kızım ile ilgili bilgileri girdiğimizde "İtiraz edilebilecek başvuru bulunamadı " cevabı ile karşılaştık.Durumu bir kaç kez ALO176 ile görüştük.Onlar da sitede bir hata olduğunu kabul ettiler ve durumu MEB'e ileteceklerini söylediler. Zaman kaybetmemek için "yazılı olarak başvuru yapalım" dediğimizde dilekçe ile başvuruların dikkate alınmayacağını belirttiler.


Durumu kamuoyuna duyurmanızı ve itiraz etmeye çalışan bizim gibi velilere yardımcı olmanızı bekliyoruz.


Saygılarımla''

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol